Teatr Kamishibai w Bulaju

baner

baner - baner

Zamiast spędzania czasu przed telewizorem, tabletem czy komputerem proponujemy przeniesienie się w świat wyobraźni za pomocą japońskiego teatru Kamishibai. Zapraszamy do Biblioteki Młodego Czytelnika Bulaj przy ul. Zamkowej w sobotę, 19 października. Na uczestników czekają ciekawe opowieści, okraszone muzyką na żywo oraz zabawy. Wstęp wolny.

Kamishibai to dosłownie „papierowy teatr”, nazywany jest też teatrem ilustracji, teatrem obrazkowym czy teatrem narracji. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do drewnianej skrzynki, pełniącej rolę ekranu.

Po spektaklu odbędą się warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy będą mogli dać upust twórczej energii.

PROGRAM:

12.00 Księżycowe spotkanie
– zajęcia dla dzieci 4-6 lat, czas trwania 60 min
Spektakl:
„Księżyc” Dobrusi Rurańskiej to magiczna opowieść o przyjaźni i dążeniu do spełniania marzeń


15.00 Wodne opowieści
– zajęcia dla dzieci w wieku 7-9 lat, czas trwania 60-90 min
spektakle:
„Historia teatru Kamishibai” – na wstępie przeniesiemy się do dalekiej Japonii i opowiemy o tym, jak powstał teatr Kamishibai
„O tym, jak jeden Utopiec chciał się ożenć” Gustawa Morcinka to zabawna, śląska legenda o sympatycznym Utopcu szukającym miłości

Spektakle Kamishibai przedstawi Mały Teatr Ilustracji.

Działanie odbywa się w ramach projektu "Komiksowy Elbląg", który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej informacji:
Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj”
ul. Zamkowa 1
tel. (55) 625 60 23