Tomasz Beksiński – pamiętamy

tb

tb - tb

W sobotę, 23 listopada o godz. 17 odbędzie się spotkanie: „Tomasz Beksiński - pamiętamy (1999 – 2019)". W tym roku mija 20 lat od jego śmierci. Jeśli chcesz powspominać, porozmawiać i posłuchać muzyki new romantic, progressive i gothic rock – to zaproszenie dla Ciebie.

Spotkanie odbędzie się w biurze Sezam przy al. Grunwaldzkiej 2B (róg z Lotniczą – budynek Elzam obok Giełdy Elbląskiej). Planowany czas spotkania: do godz. 20. Uczestnictwo bezpłatne.

Program spotkania:

  • Prezentacja nagrań z audycji Tomasza Beksińskiego, najrzadszych i unikalnych – z płyt CD (np. Rise and fall of a decade, Closterkeller z singla radiowego)
  • quiz z wiedzy o życiu Tomasza Beksińskiego – z nagrodą! (książką, dla której mottem na karcie tytułowej jest: „Oszalałeś przez Tego, kogo kochasz”).
  • pokaz zdjęć – tam mieszkał Tomasz Beksiński, czyli Służew nad Dolinką
  • relacja ze spotkania z wieloletnim przyjacielem Tomasza Beksińskiego – informacje ciekawe i nieznane
  • dyskusja ekspercka (w końcu każdy ma swoje doświadczenia…) – Kto bardziej cierpi: mężczyźni przez kobiety czy kobiety przez mężczyzn? Z odpowiedzią w polskich piosenkach…
  • Czego by słuchał Tomasz Beksiński dzisiaj – możesz podzielić się swoim nagraniem (z krążka CD lub dostępnym w Spotify - z warunkiem: do 5 min./utwór).

Pomysł spotkania jest wynikiem osobistej fascynacji muzyką i postacią Tomasza Beksińskiego. To powoduje, że formuła jest otwarta i swobodna. A dzięki temu – mile widziane są osoby chcące przedstawić lub podzielić się czymś od siebie.

To wydarzenie dla miłośników, więc nikogo nie zaskoczy, że będzie cola – towarzysko niezbędna i wręcz symbolicznie obecna u Tomasza Beksińskiego. Gdyby okazało się, że jest stała grupa zainteresowanych, tego typu spotkaniowe „In memoriam – dla pamięci” może być cykliczne (np. coroczne).

Kontakt w razie zapytań: 600 600 434. A jeśli ktoś woli napisać: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Upamiętnijmy osobę, która wpłynęła na nasze życie. Nieodwracalnie, nieprzemijająco, zmieniła je na zawsze. Do zobaczenia.