Wrzesień z klasykami – EOK rozpoczyna sezon

mk

mk - mk

Niby kameralna, a jednak symfoniczna. Już 22. września elbląscy kameraliści zainaugurują sezon artystyczny 2019/2020 i uczynią to w wyjątkowym, bo poszerzonym, składzie. Skoro zaś, co dwie batuty, to nie jedna, nad przebiegiem koncertu będzie czuwał dyrygencki duet: Sabrina Stachel i Piotr Jędrzejczyk. Wisienką na smyczkowym torcie okaże się natomiast występ jednego z najwybitniejszych polskich wiolonczelistów, Macieja Kułakowskiego.

Na wyciągnięcie smyczka zyskamy dostęp do arcydzieł muzycznej klasyki, aczkolwiek nie zawsze poważnej. Potwierdzi to Symfonia nr 4 B-dur op. 60 Ludwiga van Beethovena, która przeszła do historii jako kompozycja nie tyle przesycona, co wręcz najeżona muzycznymi żartami. Rozpoczyna ją spokojny wstęp „z prędkością trzech–czterech nut na kwadrans” (Carl Maria von Weber), a wieńczy…O tym przekonamy się w niedzielny wieczór w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.

W repertuarze zagości też rodzima muzyka, reprezentowana przez Serenadę op. 2 na orkiestrę smyczkową Mieczysława Karłowicza i Koncert wiolonczelowy Andrzeja Panufnika.  Pierwszy z nich, najwybitniejszy polski symfonik, łączył kompozytorską pasję z miłością do gór, stając się jednym z pionierów taternictwa. Z kolei Andrzej Panufnik, jak nikt przed nim i nikt po nim, zatarł granice między muzyką i geometrią. Dlaczego? Kilka dźwięków Koncertu wiolonczelowego wystarczy za odpowiedź…

Inauguracja sezonu artystycznego 2019/2020

22.09.2019, niedziela, 18:00
Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:
Maciej Kułakowski – wiolonczela
Sabrina Stachel – dyrygent
Piotr Jędrzejczyk – dyrygent
Elbląska Orkiestra Kameralna w składzie symfonicznym

W programie m.in.
M. Karłowicz - Serenada op. 2 na orkiestrę smyczkową
A. Panufnik - Koncert wiolonczelowy
L. van Beethoven - Symfonia nr 4 B-dur op. 60       

Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, www.eok.elblag.eu
Bilety 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)
Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej