Wtorek pełen klasyki dźwięków

plakat

plakat - plakat

Gdy język klawiszy krzyżuje się z językiem smyczków, to znaczy, że EOK po raz kolejny zaprasza melomanów do wysłuchania tego, co najpiękniejsze w europejskiej klasyce. 17. września przekonamy się, co skrywają takie nazwiska, jak Beethoven, Chausson, Ravel czy Lutosławski. Zadba o to duet spod znaku skrzypiec i fortepianu: Paula Preuss i Bogna Czerwińska-Szymula.

Beethovenowska Sonata op 12 nr 2 a-dur? Brzmi poważnie, ale w wykonaniu solistek utwór trafi zarówno do starszego, jak i młodszego ucha. Znajdziemy się także w świecie cygańskich rytmów, a to za sprawą rapsodii Tzigane – tytuł nieprzypadkowy – która wyszła spod pióra Maurice Ravel’a. Francuskiego kompozytora znanego powszechnie dzięki Bolero,  zgodnie z legendą, brzmiącego gdzieś na świecie co 15 minut…

Dzięki połączonym, skrzypcowo-fortepianowym, siłom w Sali Koncertowej Ratusza Staromiejskiego zabrzmi także Poeme Ernesta Chaussona. A jeśli ktoś sympatyzuje z przysłowiem „cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”? Solistki zaspokoją oczekiwania i takich melomanów – w repertuarze znalazło się Subito Witolda Lutosławskiego.

17.09.2019, wtorek, 11:00
Sala Koncertowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu

Wykonawcy:    
Paula Preuss - skrzypce
Bogna Czerwińska – Szymula - fortepian

W programie m.in.
L. van Beethoven – Sonata op 12 nr 2 A-dur    
E. Chausson – Poeme
M. Ravel – Tzigane
W. Lutosławski – Subito

Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, www.eok.elblag.eu
Bilety: 10 zł
Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny    

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej