FIND – Fajna Impreza Na Dziedzińcu w Galerii EL

grafatak

grafatak - grafatak

Już w piątek 6 września będziemy świadkami wydarzenia bez precedensu w naszym mieście. Pasjonaci różnych dziedzin sztuki czy zainteresowań łączą siły, by wspólnie przygotować szalenie ciekawą imprezę. Na dziedzińcu CS Galeria EL będziemy mieli okazję podziwiać wyjątkową Wystawę Amerykańskich Samochodów, wziąć udział w podsumowującej ten rok wielkiej bitwie na rysunki czyli Grafataku oraz posłuchać koncertów zespołów Groovno i Birds No Fly. Wstęp wolny.

FIND | Dziedziniec Galerii EL
6 września 2019 | piątek
➤ 12:00 - otwarcie Wystawy Samochodów American Style
➤ 18:00 - Bitwa na rysunki GRAFATAK XXL - finał ok 21:00
➤ 20:00 - koncerty grup BIRDS NO FLY i gościa specjalnego - GROOVNO
Wstęp wolny
Podczas imprezy planowany jest catering
W przypadku opadów Grafatak przeniesiony będzie do wnętrza Galerii EL

I. AMERYKAŃSKIE SAMOCHODY
Zdziwilibyście się ilu pasjonatów motoryzacji posiada kapitalne, odrestaurowane/odpicowane fury - krążowniki szos, złomki, nowoczesne amerykańskie perełki. Moglibyśmy w Elblągu nakręcić sequel Gorączki Sobotniej Nocy i John Travolta nie narzekałby na transport.
Ze względu na ograniczoną - mimo wszystko - powierzchnię, w Centrum Sztuki Galeria EL możemy się spodziewać około 15 samochodów i kilku motocykli. Zobaczymy je w bardzo ciekawej aranżacji przestrzennej. Żeby nie wdawać się w szczegóły i nie psuć niespodzianki, napiszemy po prostu, że trawnik GEL raźno zaorają:

  • Pick-Upy
  • Mustangi (I, II i III generacji)
  • Fordy
  • Pontiac'i
  • Corvette'y
  • motocykle

Będzie garaż i stacja paliw. Ameryka w pełnej krasie na żuławskiej depresji!

II. GRAFATAK XXL
Nasza ukochana bitwa na rysunki będzie miała edycję równie wyjątkową. Po raz pierwszy na udeptanym artystycznym polu stanie naprzeciw siebie odzianych jedynie w farby, ołówki i pomysły 10-12 uczestników.
Do ostatniej kropli farby będą sobie dawać po razie, czyli malować/rysować pracę na zadany temat. Mają na to 3 godziny i presję lub motywację dziesiątków oczu podpatrujących i komentujących proces tworzenia na żywo. W czasie bitwy członkowie Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest? - organizatora Grafataku, będą się prężyć wymyślając konkursy i dziwactwa dla rozrywki i uśmiechu uczestników po obu stronach zmagań plastycznych (widzów i artystów). Na koniec wielki finał i wybór najlepszej, zdaniem widzów, pracy - prestiż tytułu zwycięzcy Garafataku jest dla artysty tym, czym dla przeciętnego osobnika trufle - mityczne, nieosiągalne niemal i właściwie niepotrzebne nawet do życia, ale ewentualny kontakt z nimi pozostaje w sercu do ostatniego tchnienia! :)
*** Grafatak to w tym roku impreza wsparta finansowo ze środków Samorządu UM w Elblągu. ***

III. KONCERTY

GROOVNO
Całą impreza to inicjatywa tej właśnie szajki.
Groovniarze to dojrzałe (zewnętrznie) chłopaki, które po przeżyciu młodości pełnej niebezpiecznych przygód, niekończących się imprez, bezprecedensowego szastania niewielką ilością pieniędzy i nie stronienia od używek (kupowali samochody wyłącznie używane) postanowili w końcu się ustatkować i zacząć życie na nowo.
Teraz szastają więc dużymi kwotami (statecznie), dalej nie stronią od używek (duża część samochodów na wystawie należy do Seby, Groovnianego bębniarza) i rzucają się w wir niebezpiecznych przygód organizując i grając koncert na własną odpowiedzialność.
Muzyka ich to same skoczne, funkowo-rockowe numery, przy których zwapnione żyły samoczynnie się przetykają, a pracownice banków udzielają kredytu nawet osobom bez zameldowania.
Groovno, mimo, że znają się z Rolling Stonesami nie zamierzają pożyczać od Micka i spółki namiotów tlenowych. Przeciwnie, tego dnia zagrają stary materiał (pierwsza płyta) i dużo z nadchodzącego wydawnictwa - większość usłyszana będzie PO RAZ PIERWSZY - na jednym wydechu!
Będzie fajnie. Surrealistycznie ;)
Groovno to:
Paweł "Koszyk" Koszyński - śpiew
Arek "Zocha" Mikłusz - gitara
Maciek "Very" Olewniczak - sample, elektronika
Marcin "Siekier" Siekierka - bass
Sebastian "Seba" Drewek - bębny

BIRDS NO FLY
Ten zespół to nowa fala na elbląskiej mapie muzycznej. Panowie nie mają co prawda już po lat naście, ale w kategoriach koncertującego zespołu są debiutantami.
Sami o sobie piszą: "Los chciał, żebyśmy stali się przyjaciółmi.
Los chciał, żebyśmy grali na różnych instrumentach.
Zrozumieliśmy, że musimy grać ze sobą."
No więc los najwyraźniej chce, żebyśmy posłuchali co nam mają do muzycznego powiedzenia - i liczymy na fajne emocje. Szykujemy łapy do klasków ;)
Birds No Fly tworzą:
Dominik 'Jamie' Majewski - vocals, acoustic guitar
Grzegorz 'Vic' Lechwar - guitars
Dawid 'Metronom' Majewski - bass
Jacek 'Johnny Exploder' Sawicki – drums

Zapraszamy ponętnie!

grafatak

grafatak - grafatak