Wieczór piosenek niepoważnych i poważnych

artyści

artyści - artyści

To tytuł kolejnego spotkania z aktorami Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Tego popołudnia,  na scenie w muszli koncertowej w Bażantarni, wystąpią: Teresa Suchodolska, Aleksandra Wojtysiak, Lesław Ostaszkiewicz i Mikołaj Ostrowski. Będzie to szczególny w swoim charakterze koncert albowiem usłyszymy utwory znane i lubiane a wcześniej w różnych spektaklach prezentowane na scenie elbląskiego teatru. Zabrzmią m.in. takie piosenki jak „Szpetni czterdziestoletni”, „Jesteśmy na wczasach” czy „Milord”.

Na koncert zapraszamy 4  sierpnia 2019 r., tradycyjnie o godz. 17.00 w muszli koncertowej w Bażantarni i to niezależnie od pogody, wstęp wolny.

Mogłoby się wydawać, że elbląskich aktorów znamy doskonale ale nic bardziej mylnego. A oto Oni:

Teresa Suchodolska – aktorka Teatru im. Aleksandra Sewruka od 1995 r. Otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w 2003 r. Czterokrotnie nagradzana nagrodą Aleksandra: za rolę Pani Medlock w „Tajemniczym ogrodzie”, Heleny Iwanowej Popowej w „Niedźwiedziu”, Panny Skillion w „O co biega?”  oraz Ruth Tisdale w „Premierze”. Kobieta o wielu twarzach – czasami jako spokojna i opiekuńcza Maryla z  „Ani z Zielonego Wzgórza”, innym razem – intrygująca Panna Bertrand z „Plotki”.

Aleksandra Wojtysiak - absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Pracowała w Teatrze Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi. W elbląskim teatrze od 2014 r. Ma też na swoim koncie role filmowe, grała w słuchowisku Teatru Polskiego Radia („Niewidzialny teatr” rola Cosimy żony Ryszarda Wagnera) . Aktualnie występuje w spektaklach: ‘Allo ‘Allo”, „Amadeusz”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Balladyna”, „Cud mniemany czyli Krakowiacy i Górale”,  „Skrzypek na dachu”, „Igraszki z diabłem”.
Otrzymała Aleksandra Publiczności w 2015 roku oraz za rolę Konstancji Weber w „Amadeuszu” (2017).

Lesław Ostaszkiewicz – aktor Teatru im. A. Sewruka od 1990 r. Był reżyserem spektakli „Bajki samograjki”, „Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)” oraz współpracował z Mirosławem Siedlerem przy reżyserii spektaklu „Jak Piekarczyk chwat Elbląg uratował”. Otrzymał nagrodę Marszałka Warmińsko-Mazurskiego (2003), Odznakę Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej (2007). Laureat „Aleksandra” za rolę Papkina w „Zemście” (2005) oraz w kategorii Najpopularniejszy Aktor (2014). Najmłodszych widzów ujął natomiast swoją rolą… złej Wiedźmy w „Czarodziejskim krzesiwie”.

Mikołaj Ostrowski – jeden z najmłodszych aktorów. W elbląskim teatrze pracuje od 2016 r. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Współpracował z Teatrem Komedii Valldal i Teatrem im. D. Baduszkowej w Gdyni. Swój wyjątkowy talent wokalny zaprezentował w spektaklach muzycznych: „Cud mniemany czyli Krakowiacy i Górale”,  „Nie wszystko czerwone – Wysocki, Okudżawa” i „Kaczmarski – 4 pory niepokoju”.
 
Koncertowi, na który zaprasza Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, towarzyszyć będzie konkurs zatytułowany „Tajemnice Elbląga”. Tegorocznymi partnerami są: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, PTTK Odział Ziemi Elbląskiej, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne, Agencja Reklamowa IBC.  Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl i RMF Classic współpraca redakcyjna.                                                                                                                       

Projekt realizowany jest przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg.