Będą rozrabiać, ale kulturalnie!

plakat

plakat - plakat

Już po raz czwarty zbójnica Masza i jej niesforna banda spotkają się z małymi i dużymi miłośnikami letnich, rodzinnych akcji artystycznych. W najbliższą niedzielę ruszają „Rozbójnicy na ulicy”. Na dobry początek spotkanie z Wieśkiem, Cześkiem i emocjami!

Jak co roku w cztery niedzielne popołudnia o godz. 16.00 na Placu przed Ratuszem Staromiejskim spotykać się będą najlepsi miłośnicy sztuki wszelakiej na świecie: zaproszeni do Elbląga artyści, rozbójnicka banda oraz widzowie - Ci mali, ciut starsi i całkiem już dorośli.  W mądrości i różnorodności spektakli, które będzie można zobaczyć w ramach otwartej przestrzeni, każdy znajdzie coś dla siebie. Niezmiennie od czterech lat za realizację rodzinnych akcji artystycznych odpowiedzialna jest Spółdzielnia Socjalna IDEA oraz jej animacyjny zespół, który przygotował niebanalne warsztaty dla uczestników.

Tegoroczny rozkład jazdy akcji „Rozbójnicy na ulicy” prezentuje się następująco:

30 czerwca 2019, godz. 16.00: „Przygody Wieśka i Cześka”, a po spektaklu warsztaty pełne emocji.

Para bohaterów - Wiesiek i Czesiek -  pojawią się ze swoją niezwykłą skrzynią oraz przygodami, które sprawiają im dużo radości. Jednak w trakcie wspólnej zabawy będą musieli poradzić sobie z nowymi doświadczeniami, emocjami... Ich motto to: „I ten duży i ten mały, Każdy z nas jest doskonały”.

28 lipca 2019, godz. 16.00: „Ale Cyrki!” i cyrkowe harce dla wszystkich

W programie najlepsze numery z repertuaru Klauna Feliksa: komiczna iluzja i żonglerka czym się da, skecze, scenki, figle i hopsztosy, etiudy muzyczne, taniec i pantomima, banjo, gitara, ukulele, harmonijka… i 20 innych instrumentów! Świetna rozrywka dla dzieci i dorosłych!

18 sierpnia 2019, godz. 16.00: spektakl „Calineczka” oraz miniaturowe archi-zabawy

Każdy zna historię malutkiej dziewczynki, która jest mniejsza od łupiny orzecha, ale czy znacie naszą Calineczkę? Jeśli nie, to koniecznie musicie ją zobaczyć w marionetkowym przedstawieniu Teatru Barnaby. W ramach zbójnickiej akcji przeniesiemy się do baśniowej krainy, w której chrabąszcz przeleci tuż nad naszą głową, a ropucha zarechocze tak głośno, że nawet kret to usłyszy… Co z tego wyniknie? Zobaczycie sami.

25 sierpnia 2019, godz. 16.00: „Fintikluszki Folkowe Okruszki” i wspólne tworzenie pudełek na skarby

Finti... Co? Jak? Jakie trudne słowo! Fintikluszki to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu po prostu drobiazgi.  Zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka. Fintikluszki zapraszają na bogactwo uniwersalnej mądrości ludowej ukazane przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni.

Rozbójnicy zapraszają serdecznie - hej!

Zadanie realizowane jest przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląga.