Kameralistyka godna najwyższych laurów – koniec sezonu EOK

zdj. portEl

zdj. portEl - zdj. portEl

Sezon artystyczny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej to kilkadziesiąt aktów smyczkowej maestrii, podrywających z foteli setki wiernych melomanów. Czerwiec to uroczyste zwieńczenie sezonu, a zarazem znakomita okazja do zamiany ról – już 16. czerwca EOK podąży, na stojąco, śladami kompozytorskich klasyków. Taką formą koncertu kameraliści podziękują elbląskiej publiczności za każdy miły gest i każde miłe słowo, a tych nie sposób zliczyć. Tym bardziej warto docenić wysiłek melomanów, jakich może nam zazdrościć cała muzyczna Polska.

Przebieg niedzielnego koncertu wyznaczą cztery utwory, które mimo upływu lat, dekad i stuleci wciąż pozostają na piedestale muzycznej popularności. Crème de la crème muzyki klasycznej, które krytycy opisują wyłącznie w superlatywach. Za sprawą Kwartetu smyczkowego nr 12 c-moll D 703 Franza Schuberta staniemy oko w oko (i ucho w ucho) z muzyczną burzą, pełną pasji, furii i ekstazy. Z kolei Kwartetem smyczkowym nr 1 g-moll op. 27 zgłębimy norweski romantyzm spod znaku Edwarda Griega.

Na szerokie, symfoniczne wody wypłyniemy z kolei dzięki niemieckiemu mistrzowi, który przywrócił salom koncertowym dorobek Jana Sebastiana Bacha – Feliksowi Mendelssohnowi-Bartholdy’emu. W oceanie jego utworów Symfonia smyczkowa nr 12 g-moll pozostaje prawdziwą perłą, która roznamiętni najbardziej opanowanych słuchaczy. Przysłowiową wisienką na koncertowym torcie stanie się zaś Canzona di barocco na orkiestrę smyczkową Henryka Czyża.

16.06.2019, niedziela, 19:00
Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:
Thomas Kalb – dyrygent
Elbląska Orkiestra Kameralna
Jarosław Praszczałek – prowadzenie

W programie m.in.
F. Schubert – Kwartet smyczkowy nr 12 c-moll D 703        
F. Mendelssohn-Bartholdy – Symfonia smyczkowa nr 12 g-moll
E. Grieg - Kwartet smyczkowy nr 1 g-moll op. 27   
H. Czyż – Canzona di barocco na orkiestrę smyczkową

Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, www.eok.elblag.eu
Bilety 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)
Sprawdź zniżki z Kartą Dużej Rodziny

Filharmonia uczestniczy w programie „filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN
Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej