Elbląskie Muzeum uwolni sztukę

dws

dws - dws

Pięć z pozoru zwyczajnych obiektów i pięć niezwykłych historii. W sobotę 27. kwietnia o godzinie 12.00 zaprezentują je pracownicy elbląskiego Muzeum w ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Dzień wolnej sztuki”.

U podstaw akcji stoi założenie, że zwiedzając muzeum przy każdym dziele sztuki lub zabytku zatrzymujemy się średnio na 8 sekund. To zdecydowanie zbyt mało czasu, by zastanowić się nad tym co widzimy i wsłuchać się w emocje, jakie wywołują w nas oglądane obiekty. Alternatywę dla pospiesznego,  powierzchownego i wywołującego rozdrażnienie zwiedzania proponuje ruch Slow Art, rozumiany jako Wolna lub Powolna Sztuka. W myśl jego idei nie będziemy w sobotę pędzić przez wystawy, by tylko zdążyć zwiedzić całe muzeum. Tym razem poświęcimy całą godzinę jedynie wybranym pięciu eksponatom. Na pierwszy rzut oka niepozorne, na co dzień niezauważane i niedoceniane. Wsłuchując się w ich głos wkroczymy w nowy wymiar zwiedzania. Na koniec wspólnie napijemy się kawy i porozmawiamy o wrażeniach. Z pewnością warto wziąć udział w tej akcji, zwłaszcza że jej tegorocznym motywem przewodnim jest MIŁOŚĆ.

Zwiedzanie rozpocznie się w sobotę 27. kwietnia o godzinie 12 na terenie elbląskiego Muzeum przy ul. Bulwar Zygmunta Augusta 11 (wejście od ul. Gimnazjalnej), w ceglanym budynku Podzamcze. Przewidywany czas trwania wydarzenia: 2 godziny (po 1 godzinie na zwiedzanie i dyskusję przy kawie).

Agnieszka Sławińska
Kierownik Działu Projektów i Strategii Rozwoju
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
tel. +48 232 72 73 (w. 39), +48 503 642 136
e-mail: a.słTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dws

dws - dws