„Franek Włóczęga i Legend Księga” - spektakl dla dzieci

franek plakat

franek plakat - franek plakat

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami/opiekunami na spektakl muzyczno-przygotowy pt. „Franek Włóczęga i Legend Księga” w wykonaniu Teatru w Ruchu, który odbędzie się w sobotę, 24 listopada, o godz. 17.00, w sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej. Wstęp wolny.

O spektaklu:
Interaktywny spektakl muzyczno-przygodowy dla dzieci w wieku 5-11 lat.
Czas trwania: 60 min

Jak Aspiryna pomogła Bazyliszkowi, czemu Pan Twardowski nie nudzi się na Księżycu, skąd Lech ma miecz i dlaczego czasem warto zatrzymać czas? – na te pytania odpowiedzą bohaterowie bajki „Franek Włóczęga i Legend Księga”!

Franek Włóczęga – mały chłopiec o wybujałej wyobraźni wraz ze swoją koleżanką Olą – wielbicielką gier komputerowych, za sprawą magicznej księgi trafiają do zagadkowego świata… polskich legend i baśni! Napotykając  postaci takie jak Popiel, Bazyliszek, Lech, czy Pan Twardowski, nasi bohaterowie przeżywają liczne przygody i sami, wraz z pomocą widzów, biorą udział w rozwiązaniu legendarnych historii. Ta niezwykła podróż jest dla najmłodszych wspaniałym źródłem wiedzy na temat legend polskich regionów i baśniowej historii naszego kraju. Co więcej,dzieci przekonują się, że najpiękniejsze przeżycia przynosi sięganie po historie zawarte w książkach i nasza własna wyobraźnia, która właśnie podczas czytania uruchamia się najmocniej. Spektakl tematyką sięga do korzeni polskiej tradycji zawartych w legendach, w przystępny dla Młodego Widza sposób przedstawiając historie będące jednym ze źródeł naszej tożsamości. Spektakl stanowi ponadto swoistą promocję czytelnictwa wśród Najmłodszych, przyczyniając się do zwiększenia zainteresowania własną historią i wiedzą zawartą w książkach.

Spektakl odbywa się się w ramach projektu „Łączy nas Polska” dofinansowanego w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Miejsce spektaklu: sala „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej, ul. św. Ducha 3-7

Program kolejnych spotkań dostępny jest na stronie internetowej Biblioteki Elbląskiej www.bibliotekaelblaska.pl

Więcej informacji:
Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj”
ul. Zamkowa 1
tel. 55 625 60 23