EOK i maturzyści w świecie muzyki małego i dużego ekranu

publiczność

publiczność - publiczność

Jak wygląda muzyczny dialog między smyczkami, a fortepianem? Odpowiedzi na to pytanie udzielili elbląskim maturzystom muzycy EOK i Hadrian Tabęcki, którzy w czwartkowe popołudnie wystąpili w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.

Artyści otwartą próbą zainaugurowali program Filharmonia/ ostrożnie, wciąga!!!, organizowany przez Instytut Muzyki i Tańca, który po raz trzeci zawitał do Elbląga. Elbląska Orkiestra Kameralna znalazła się tym samym w gronie pięciu zespołów wyróżnionych przez IMIT, które będą realizować program w sezonie artystycznym 2018/2019. W ramach Filharmonii… uczniowie klas maturalnych będą mogli bezpłatnie uczestniczyć, wraz z osobami towarzyszącymi, w koncertach abonamentowych EOK – najbliższa okazja już w niedzielę, w ramach koncertu z Krzysztofem Książkiem. Natomiast podczas inauguracji programu maturzyści mogli się przekonać, że światy dźwięku i obrazu nie muszą się wykluczać, a ich umiejętne połączenie może skutkować Oscarem. Razem z Orkiestrą i Hadrianem Tabęckim uczniowie mogli odbyć podróż między szlacheckimi realiami I Rzeczpospolitej, a światem agenta 007. Nie zabrakło także muzyki najnowszej, o co zadbał Mateusz Rusowicz – pod jego batutą kameraliści wykonali sinfoniettę Macieja Bałenkowskiego Time is ticking. Występ przypadł młodym elblążanom do gustu - bezpośrednio po próbie w siedzibie Orkiestry pojawiła się grupa maturzystów chcących pobrać bilety na niedzielny koncert.      

Filharmonia uczestniczy w programie „filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler

eok

eok - eok