Festiwal Wydźwięki

wydźwięki

Centrum Sztuki Galeria EL ma przyjemność zaprosić na czwarty Międzynarodowy Festiwal Sztuki Dźwiękowej „Wydźwięki/Resonances”.

Tegoroczną inspiracją festiwalu jest pogłos. Zjawisko stopniowego „znikania” dźwięku, które w ludzkim uchu brzmi jako „przedłużenie” dźwięku. Podczas tegorocznych Wydźwięków, w przepięknej przestrzeni Galerii EL usłyszymy i zobaczymy artystów z kraju i zagranicy działających w nurcie sztuki dźwiękowej i muzyki eksperymentalnej. Z autorskim programem koncertowym i wizyjnym wystąpią:

Krzysztof Cybulski twórca instalacji Acoustic Additive Synthesizer . To niewielkie urządzenie - organy piszczałkowe, transformujące ludzki głos. W urządzeniu głośność i wysokość dźwięku przetwarzane są przez komputer.

Aleksandra Klimczak, jak o sobie mówi „śpiewaczka [nie]operowa”. Eksperymentuje z głosem i elektroniką, jej domeną są prawykonania współczesnych kompozycji oraz dążenie do przełamywania granic gatunkowych w muzyce i innych dziedzinach sztuki. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego UMFC w Warszawie, w klasie znakomitej, wszechstronnej śpiewaczki – Anny Radziejewskiej.

Piołun, (Maciej Połynko), artysta audiowizualny, pracujący ze światłem, dźwiękiem i video, zajmuje się muzyką elektroniczną, improwizowaną, field recordingiem, realizuje oprawy wizualne i dźwiękowe na potrzeby spektakli teatralnych. W twórczości opiera się na dźwiękach syntetyzowanych za pomocą autorskich instrumentów.

Sehno. Eksperyment dotyczący komunikacji z użyciem różnych idiomów muzycznych pomiędzy: Shingo Inao, artystą tworzącym swoje wypowiedzi za pomocą dźwięków instrumentów klawiszowych, tonów, których źródłem są urządzenia elektroniczne, oraz modulacji sprężonych z sensorem ruchu, Masayą Hijikatą, który wypowiada się, korzystając z analogowych i akustycznych dźwięków instrumentów perkusyjnych.

Visions of Lizard industrialno abstrakcyjny projekt meksykańskiego artysty Carlosa Floresa.

Jak co roku podczas wydźwięków nie zabraknie kontekstu edukacyjnego. Warsztaty dźwiękowo-malarsko-rysunkowe „Posłuchaj miasta- dźwiękowe murale” poprowadzi autorka elbląskich murali i projektu „Szkicologia”Adrianna Ronżewska-Kotyńska.

Program:

Piątek 12.10.2018
od godz. 18.00
Otwarcie festwialu
- Acoustic Additive Synthesizer - instalacja, spotkanie z autorem Krzysztofem Cybulskim
- VISIONS OF LIZARD ( Carlos Flores, Mexico City/Haga)
- Aleksandra Klimczak- sopran [vox.loci] – koncert na głos i przestrzeń

Sobota 13.10.2018
godz. 11.00
- Posłuchaj miasta-dźwiękowe murale; warsztaty prowadzi Adrianna Różnewska-Kotyńska
godz. 18.00
- koncert PIOŁUN premiera płyty Piołun- Jet lag/Maciej Połynko – Daytime
- koncert SEHNO (Shingo Inao - fortepian, elektronika, Masaya Hijikata - perkusja)

Wstęp wolny

Festiwal jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko- Mazurskiego na lata 2014-2020 oraz współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Koncepcja programu festiwalu: Marcin Dymiter
Kurator: Maciej Olewniczak

logo