Przyjdź na warsztaty!

warsztaty

warsztaty - warsztaty

O Wielorzeczu można by rozmawiać godzinami. Wszystko jest interesujące, a każdy z punktów może przyciągnąć różnych odbiorców. Do nich również w pewien sposób już tradycyjnie kierujemy ofertę warsztatów.

Duża część z nich odbędzie się przed samym festiwalem we współpracujących z nami szkołach oraz placówkach. Ale sam Festiwal to również szansa na ćwiczenia zarówno w pisaniu tekstów literackich, jak również w poszukiwaniu innych metod pracy twórczej. Na zajęcia teatralne „Ruszaj słowami!”, które prowadzi Piotr Szejn, zapraszamy w czwartek (20 września) o godzinie 14.00. Kolejne zajęcia odbędą się w sobotę 22 września i w niedzielę 23 września w godzinach porannych i obejmować będą różne dziedziny, których literatura będzie wspólnym mianownikiem. Na wszystkie można przyjść bez wcześniejszego zapisywania się i są one (tak jak wszystkie wydarzenia festiwalu) darmowe.

W sobotę zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej od godziny 11.00 na warsztaty literackie, które poprowadzi Wojciech Kass, w tym samym czasie Ada Kotyńska będzie prowadzić zajęcia architektoniczne, których inspiracją jest książka „Niewidzialne miasta” Italo Calvino. Od 12.00 najmłodszych czytelników zapraszamy na warsztaty literackie dla dzieci z Jagodą Falarz.

W niedzielę w Teatrze im. Aleksandra Sewruka od 10.00 będą trwać warsztaty z zakresu sposobów prezentacji i przemawiania z Piotrem Mosoniem pod prowokującym tytułem „Jak wygrać turniej jednego wiersza, a przynajmniej poprawić sobie wejście”? (Mała Scena) oraz z  tworzenia Komiksu z Danielem Odiją oraz Wojciechem Stefańcem (Foyer Małej Sceny). W tym samym czasie w Hotelu Elbląg zajęcia literackie będzie prowadzić Janusz Taranienko.
Zapewne jedyną wadą wielorzecznych warsztatów jest to, że nie da się skorzystać w pełni ze wszystkich. Ale zarówno doświadczeni twórcy, jak i początkujący miłośnicy różnych dziedzin sztuki i sposobów wyrażania się przez słowo, gest i obraz znajdą coś interesującego. Sprawdź, co idealnego dla ciebie przygotowaliśmy i skorzystaj z bogatego programu VI Festiwalu Literatury Wielorzecze.

Dominika Lewicka-Klucznik
Stowarzyszenie Alternatywni

Program warsztatów na VI Festiwalu Literatury Wielorzecze

Czwartek 20.09.2018 - Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu – Mała Scena

14.00-17.00 - Warsztaty teatralne Ruszaj słowami! - prowadzi Piotr Szejn

Sobota 22.09.2018 - Biblioteka Elbląska

11.00 - Warsztaty literackie - prowadzi Wojciech Kass (sala kinowa)
11.00 - Warsztaty architektoniczne - Niewidzialne miasta - na podstawie książki Italo Calvino - prowadzi Ada Kotyńska (sala u Św. Ducha)
12.00 - Warsztaty literackie dla dzieci - prowadzi Jagoda Falarz (Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ)

Niedziela 23.09.2018
10.00 - Warsztaty literackie - prowadzi Janusz Taranienko - Hotel Elbląg

10.00 - Warsztaty Jak wygrać turniej jednego wiersza, a przynajmniej poprawić sobie wejście? - prowadzi Piotr Mosoń - Teatr Mała Scena
10.00 - Warsztaty Zrób sobie komiks - prowadzą Daniel Odija, Wojciech Stefaniec - foyer Małej Sceny

Projekt VI Festiwal Literatury Wielorzecze jest realizowany przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg, Fundacji PZU

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Witold Wróblewski Prezydent Elbląga

Śledź nas na https://www.facebook.com/events/274193553165936/
lub pobierz bezpłatnie aplikację ze sklepu Google Store pod linkiem https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.alternatywni