EOK otwiera muzyczną jesień

eok

eok - eok

Jak zainaugurować rok artystyczny? Elbląska Orkiestra Kameralna znalazła już odpowiedź na to pytanie i w swój 12. sezon wkroczy w towarzystwie Pawła Gusnara i Rafała Grząki. Razem z nimi kameraliści udowodnią, że instrumenty smyczkowe mogą znaleźć wspólny muzyczny język z saksofonem i bandoneonem. Uczynią to pod batutą Nikoli Kołodziejczyka – laureata dwóch Fryderyków - i Pauliny Skoczyk.

Pierwszy ze wspomnianych kompozytorów nie boi się eksperymentowania, co udowodnił przygotowując utwór z udziałem…maszyn do pisania i maszyn do szycia. Tym razem „uszył” dla EOK Koncert podwójny na saksofon, bandoneon i orkiestrę smyczkową. Elblążanie wysłuchają prawykonania tego utworu podczas koncertu inauguracyjnego, a ponadto ze sceny popłyną dźwięki m.in. dzieł Wolfganga Amadeusza Mozarta i Jana Sebastiana Bacha.

Dzięki Bachowi i jego Arii na Strunie G przypomnimy sobie świat XVIII-wiecznych, barokowych Niemiec. Do wcześniejszej epoki, renesansu, artyści nawiążą Trzema utworami w jednym stylu Henryka Mikołaja Góreckiego. Oczekiwania miłośników muzyki współczesnej zaspokoi natomiast kompozycja Nikoli Kołodziejczyka.

Inauguracja sezonu artystycznego 2018/2019, 29.09.2018, sobota, 19:00

Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:
Paulina Skoczyk – dyrygent
Nikola Kołodziejczyk – dyrygent
Rafał Grząka – bandoneon    
Paweł Gusnar – saksofon
Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.
J. S. Bach - Aria na strunie G
W. A. Mozart - Divertimento D-dur K. 136    
N. Kołodziejczyk - Koncert podwójny na saksofon, bandoneon i orkiestrę smyczkową    
H. M. Górecki - Trzy utwory w dawnym stylu
E. Bloch - Concerto grosso nr. 1     

Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, www.eok.elblag.eu 
Bilety: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy)
Sprawdź zniżki z Kartą Dużej Rodziny

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Dyrygent-rezydent 2018/2019”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler