“A anieli grają”…dla dzieci

4 grudnia Salę Koncertową Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych wypełnią mali melomani! W ramach programu „A anieli grają” EOK zrealizuje kolejną odsłonę cyklu koncertów “Muzyka dla ucha Malucha II" w ramach Kultury Dostępnej.

W grudniu w Szkole Muzycznej odbędzie się już ostatni w tym roku koncert EOK skierowany do najmłodszych słuchaczy. Elbląscy Kameraliści wspólnie z Chórem Dziecięcym Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu zaprezentują dzieciom kolędy z różnych stron świata oraz świąteczne  arcydzieła  muzyki  klasycznej. W programie znalazły się m.in.: kolędy „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Bóg się rodzi”, „Wśród nocnej ciszy” oraz znana piosenka „Jingle Bells”. W ramach koncertu zaplanowano gry i zabawy z Mikołajem oraz wspólne śpiewanie kolęd. W specjalnie wydzielonej przestrzeni zostaną przygotowane akcesoria, z których dzieci przygotują ozdoby  świąteczne. Uczestnicy udekorują także choinki, znajdujące się w Sali Koncertowej.

Celem projektu „Muzyka dla ucha Malucha II" jest edukacja artystyczna dzieci, które na co dzień mają utrudniony dostęp do oferty kulturalnej. Do udziału w spotkaniach zaproszone zostały maluchy z przedszkoli, szkół podstawowych, w tym klas integracyjnych i ośrodków specjalnych z Elbląga i okolic. Przedsięwzięcie zakłada realizację koncertów edukacyjnych o charakterze interdyscyplinarnym, zawierających działania z zakresu muzyki, śpiewu, tańca i plastyki. Wydarzenia organizowane są przy współpracy z cenionymi pedagogami i animatorami oraz elbląskimi instytucjami kultury, takimi jak Młodzieżowy Dom Kultury czy Zespół Państwowych Szkół Muzycznych. Udział w koncertach jest bezpłatny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o., Sp. J., Toyota Knedler, Eko-Partner
Partnerzy koncertów: Księgarnie BookBook i Hurtownia Kwiatów Walentynowicz