I Elbląski Festiwal Pieśni Patriotycznej

plakat

plakat - plakat

Jeśli jesteś zdolnym wokalnie uczniem. Jeśli chciałbyś zaprezentować swój dorobek artystyczny, a jednocześnie tematyka patriotyczna nie jest ci obca - weź udział w I Festiwalu Pieśni Patriotycznej organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu.

Do udziału w Festiwalu - konkursie zachęcamy solistów jak i grupy wokalne lub wokalno-instrumentalne  (max 6 osób).Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-7 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Opiekunowie, do konkursu, zgłaszają uczestników (soliści, zespoły wokalne oraz grupy wokalno - instrumentalne) do dnia 25  października 2017 r. do godz. 15.00  w sekretariacie Młodzieżowego Domu Kultury w Elbląga ul. Bema 37 ( druk zgłoszeniowy do pobrania na stronie MDK, poniżej w tekście)
                
Uczestnicy w eliminacjach przygotowują i wykonują JEDNĄ PIOSENKĘ o charakterze patriotycznym, prezentacja utworów wyłącznie w języku polskim oraz z podkładem muzycznym lub a’ cappella.

Podkładem muzycznym może być: - akompaniament pianina, gitary, skrzypiec itp., - nagranie na płycie CD  lub na  pendrivie.

Organizatorzy konkursu zapewniają nagłośnienie. Zzas występu łącznie nie może przekraczać 6-7  minut

Przesłuchanie uczestników odbędzie się w dniu  9 listopada 2017 od godz. 12.00 w MDK ul. Bema 37 w Elblągu. Występ laureatów konkursu oraz wręczenie nagród, medali  i dyplomów odbędzie się  w dniu 9 listopada 2017 bezpośrednio po przesłuchaniach w MDK ul. Bema 37 w Elblągu.

Kryterium oceny stanowić będzie:
Dobór repertuaru
Interpretacja utworów i ogólny wyraz artystyczny
Innowacje artystyczne
Wrażenie artystyczne
Muzykalność i warunki głosowe wykonawców

Informacje dodatkowe - sekretariat MDK ulica Bema: 55 625 82 11  
Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu.

Celem Festiwalu jest:

  • wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego,
  • wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej,
  • zachęcanie do wspólnych, ponadpokoleniowych muzycznych spotkań,
  • przywrócenie naszej zbiorowej pamięci, niektórych zapomnianych już, polskich pieśni patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju
  • podniesienie świadomości narodowej

      a) wartości moralne
      b) wartości duchowe
      c) poczucie wartości jednostki

  • pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny
  • podniesienie poziomu świętowania wydarzeń narodowościowych

Regulamin:

Druk zgłoszeniowy: