Spotkania okołowielorzeczne

twarze

twarze - twarze

To nie jest tak, że Festiwal Literatury Wielorzecze zamyka się w jeden wrześniowy weekend. Członkowie Stowarzyszenia Alternatywni w tygodniu poprzedzającym Festiwal odwiedzą rożne miejsca i instytucje z warsztatami literackimi i ze spotkaniami.

Przede wszystkich chcemy trafić do tych wszystkich, którzy nie mają możliwości wziąć udziału w spotkaniach, a młodzieży pokazujemy, jak poezja i zabawa mogą być ciekawe, jeśli są trochę mniej „szkolne”. Mamy nadzieję, że ta nowa tradycja wpisze się na stałe w program Wielorzecza, a co za tym idzie festiwal nie będzie trwał trzy dni, ale zdecydowanie dłużej. Ale to pieśń przyszłości. Spotkania w elbląskich placówkach to ważne wydarzenia.

W czwartek 21 września Bogumiła Salmonowicz ze swoimi wierszami i piosenkami nagranymi przez śp. Irka Pietronia odwiedzi pensjonariuszy elbląskiego Hospicjum. Natomiast w piątek Jagoda Falarz będzie czytać wiersze ze swojej drugiej książki „Wiersze z Ratusza” dzieciom w Przedszkolu Specjalnym w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2, a Anna Nawrocka i Anna Swoińska w II Liceum Ogólnokształcącym przeprowadzą niebanalne poetyckie lekcje połączone z warsztatami.

Poza tym na mieście – w sklepach, parkach, ulicach, klatkach schodowych, szkołach i przedszkolach będzie można znaleźć ksiażkę i zabrać ją do domu. Specjalnie zapakowaliśmy dla was kilkadziesiąt pozycji o przróżnej tematyce, więc warto w ciemno wybrać coś do poczytaczytania. Oczywiście na to czas będzie dopiero po Festiwalu.

Dziękujemy instytucjom za współpracę i obiecujemy, będzie bardzo wielorzecznie.

Projekt V Festiwal Literatury Wielorzecze jest realizowany przez Stowarzyszenie „Alternatywni” przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg, Fundacji PZU, Fundacji „Potrafisz Polsko”.

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski


Dominika Lewicka-Klucznik