Warsztaty dla młodych detektywów

dariusz

dariusz - dariusz

Pierwszy raz podczas Festiwalu Literatury Wielorzecze odbędą się zajęcia dedykowane dzieciom i młodzieży. 24 września od godziny 10.00 w Bibliotece Elbląskiej Dariusz Rekosz będzie prowadził warsztaty detektywistyczne.

A czego będą dotyczyły? Jak pisze prowadzący: „Jeżeli chcecie się dowiedzieć, co to jest alfabet? Jak szyfrować i rozszyfrowywać zwykły tekst? A nawet jak zakodować list do swojej koleżanki? To spotkanie jest właśnie dla Was! Prowadzący wyjaśni Wam niemal wszystkie niuanse teorii kodowania, pokaże znane i nieznane hasła, a także zabierze w świat literaturowych zagadek.”

Warto w tę podróż się wybrać i doskonale się bawić. Ze względów logistycznych prosimy o wcześniejsze zapisy w formularzu, który można znaleźć pod adresem:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeOrl-yLmYLvJW3Ss7bfwxsFqCf2jq1IookzpKF75rUZrQR4Q/viewform

Uwaga organizacyjna! Dzieci do 13. roku życia powinny być z opiekunem, a starsze mieć zgodę rodziców lub opiekunów.

Korzystając z okazji zapraszamy do udziału w V Festiwalu Literatury Wielorzecze oraz do śledzenia programu i wydarzeń na naszym fanpage: https://www.facebook.com/FestiwalLiteraturyWielorzecze/

oraz wydarzenie: https://goo.gl/KMj8PP

Dariusz Rekosz - Autor prozy przygodowo-detektywistycznej dla dzieci i młodzieży oraz komedii i kryminałów dla dorosłych. Animator kultury, twórca scenariuszy, słuchowisk radiowych i felietonista. Swoją przygodę z książką rozpoczął od napisania serii przygód Mors, Pinky i... Zajął pierwsze miejsce (2008) w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne. W roku 2012 jedna z jego powieści otrzymała tytuł "Najlepsza książka na lato" – w kategorii książek dla dzieci i młodzieży.  
Honorowy Ambasador Literatury dla Dzieci i Młodzieży kampanii "Mama, Tata &... Myself?". Rzecznik prasowy kinowego filmu fabularnego GEJSZA. Stały współpracownik "Dziennika Zachodniego" ("Polska The Times").
Jako animator kultury promuje czytelnictwo poprzez nieszablonowe spotkania autorskie oraz unikatowe spotkania z gwiazdami polskiego kina, telewizji i estrady.

Projekt V Festiwal Literatury Wielorzecze jest realizowany przez Stowarzyszenie „Alternatywni” przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg, Fundacji PZU, Fundacji „Potrafisz Polsko”.

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski