Lato w Formie - teatr, kino, koncerty i wiele innych

lato w formie

lato w formie - lato w formie

W kolejny lipcowy weekend (22-23 lipca) zapraszamy na cykl imprez, jakie organizowane są w ramach projektu LATO W FORMIE. Zachęcamy do wspólnego spędzenia czasu na Starym Mieście i nie tylko, bo także w parku Modrzewie i w Bażantarni. Poniżej szczegółowy program i plakat.

PLAKAT

22 lipca (sobota) zapraszamy na:

O godzinie 9.00 elbląski Oddział PTTK zaprasza na kolejną wycieczkę z przewodnikiem. Zbiórka pod Urzędem Gminy w Milejewie, bo spacer zatytułowano „Nieznane Milejewo” - oprowadza  Stanisław Bukojemski.

Projekt Szkicologia - warsztaty rysunkowe początek godz. 10.00, zbiórka przed Ratuszem Staromiejskim, tym razem poświęcone będą architekturze.

Dostępny będzie jak zwykle Przystanek Starówka - miejsce odpoczynku dla rodziców i dzieci (11.00-17.00 przed Ratuszem Staromiejskim). Zajęcia plastyczne poprowadzą instruktorzy ze Stowarzyszenia przyjaciół Elbląga i okolic Art Kreatywni. W planach robienie sowy-maskotki. Będą dostępne także gry zręcznościowe.

Od 17.00-18.00 zapraszamy na scenę przed katedrą na wspólne ćwiczenia - Slavica dance - słowiański fitness.

W godz. 20.00-22.00 także na scenie przed katedrą czas umili występ Orkiestry Wojskowej, która będzie grała szlagiery muzyki popularnej.  

Kolejna projekcja „kino pod chmurką”. Ok. godz. 21.30 (po zachodzie słońca) na dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria EL wyświetlony zostanie film Wiek Adaline. Uwaga prosimy o zabranie ciepłej odzieży lub koca, gdyż wieczory bywają chłodne.  


23 lipca (niedziela) zapraszamy na:

Dostępny będzie jak zwykle Przystanek Starówka - miejsce dla odpoczynku rodziców i dzieci (11.00-17.00 przed Ratuszem Staromiejskim). Zajęcia plastyczne prowadzą instruktorzy ze Stowarzyszenia przyjaciół Elbląga i okolic Art Kreatywni. Będą dostępne także gry zręcznościowe.

Od 15.00 do 18.00 zapraszamy na Festyn – Święto Policji. Na Bulwarze Zygmunta Augusta staną namioty, gdzie wystawiony będzie policyjny sprzęt, można będzie też zapoznać się z trudną pracą policjantów. Odbędą się także pokazy tresury psów, łodzi patrolowych i wiele innych atrakcji. Święto Policji objął honorowym patronatem Witold Wróblewski prezydent Elbląga

Od 15.00 do 19.00 zapraszamy także na Sjestę w parku Modrzewie - ciekawe zajęcia plastyczne dla dzieciaków i odpoczynek dla dorosłych.

Dzieci i rodziców zapraszamy o godz. 17.00 na ulicę Stary Rynek przed Ratusz Staromiejski. Aktorzy z Teatru Gdynia Główna przedstawiają: Bajka o księciu Pipo i jego czerwonym koniku wg Pierre'a Gripariego. Uwaga, w razie niepogody spektakl zostanie przeniesiony do holu Ratusza Staromiejskiego.  

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na XX Letni Salon Muzyczny (17.00-19.00 Muszla Koncertowa, park Bażantarnia). Tym razem zapraszamy na program „w objęciach jazzu”

Na scenie przed katedrą o godz. 20.00 wystąpi grupa Słowiańska Dusza.

Wszystkie imprezy organizowane są przez Witolda Wróblewskiego- Prezydenta Miasta Elbląga. Sponsorem Strategicznym jest GE POWER sp. z o.o.