Elbląska Orkiestra Kameralna zagra dla Papieża

Elbląska Orkiestra Kameralna zagra dla Papieża

Elbląska Orkiestra Kameralna zagra dla Papieża - Elbląska Orkiestra Kameralna zagra dla Papieża
Wciąż tak blisko… to tytuł koncertu papieskiego, który odbędzie się w niedzielę w Gdyni o godzinie 16:00 na Skwerze Kościuszki. Na scenie wystąpią Elbląska Orkiestra Kameralna i wyjątkowi goście.
Wydarzenie to uczci trzydziestą rocznicę wizyty Jana Pawła II w Gdyni. Na jednej scenie wraz z elbląskimi Kameralistami staną: Mietek Szcześniak, Natalia Kukulska, Anna Jurksztowicz, Rafał Brzozowski, Muniek Staszczyk i Natalia Szroeder. W programie koncertu znajdują się m.in.: Rzeka marzeń, Dumka na dwa serca, Pieśń baobabu, Tak blisko... czy Magiczne słowa. Koncert rozpoczną Psalm 2, Missa brevis i Ave Maria. Wykonawców poprowadzi Krzesimir Dębski. To wyjątkowe wydarzenie, którym Muzycy chcą uczcić pamięć wielkiego Polaka.
Program, łączący to, co najlepsze w muzyce rozrywkowej i sakralnej, jest metaforą nauki Jana Pawła II. Słowa wielkiego Polaka trafiały z taką samą mocą do serc najwyższych dostojników kościelnych, jak i szerokiej grupy wiernych. Przygotowując swoje orędzia i kazania, za pomocą najprostszych słów odwoływał się do najważniejszych wartości w nauce katolickiej, podkreślając ich uniwersalność. Artyści, występujący na gdyńskiej scenie, dobrali utwory tak, aby przypomnieć wagę miłości, wiary, wzajemnego zrozumienia i życia w harmonii z otaczającymi nas ludźmi.