„Klasyka i współczesność” – czy warto przyjść na koncert?

klasyka

klasyka - klasyka

To pytanie już od kilku dni nurtuje wszystkich, którzy jeszcze nie mają planów na weekend. Oto lista powodów, dla których koncert EOK to czarny koń wśród pomysłów na spędzenie niedzielnego wieczoru!

1. Starannie dobrany, letni program

Składa się na niego kilka utworów o bardzo zróżnicowanym klimacie. Harmonia, melodyjność i pogodny nastrój – to jego największe plusy! Płynąca powoli, chłodna rzeka w „Chryzantemach”, lipcowy, suchy upał i dojrzewające zboża w Tańcu słowiańskim – to tylko część wakacyjnych skojarzeń, jakie na pewno nasuną się w trakcie koncertu.

2. Wykonawcy i… muzyczne niespodzianki
Młodzi - ale doświadczeni  pasjonaci. Solistka Alina Mleczko zaprezentuje brzmienie aż dwóch typów saksofonu, dowodząc, ze ten instrument ma mnóstwo barw i dodaje niezwykłego smaku kompozycjom klasycznym i o filmowym charakterze. Jak sama mówi w udzielonym EOK wywiadzie: „W Sonacie na saksofon altowy i kwintet smyczkowy (…) pobrzmiewa taki wątek, który może nam się kojarzyć z tematem z pewnego serialu. Państwo domyślą się z jakiego, gdy wówczas go usłyszą”. Dyrygent Michał Dworzyński w mig zmotywuje orkiestrę do najwyższych starań.

3. Niepowtarzalna atmosfera i komfort
Wygodne fotele Sali Koncertowej umożliwią zajęcie najwygodniejszej pozycji. Nastrojowe, przyćmione światło i doskonała akustyka umożliwią odbiór na najwyższym poziomie. Wyrazista gestykulacja i charyzma dyrygenta oraz wdzięk solistki sprawią, że muzyki będzie trzeba nie tylko słuchać – ale też na nią patrzeć!

4. Czas trwania
Koncert będzie trwał około półtorej godzin – lecz z przerwą, pozwalającą na zaczerpnięcie świeżego powietrza czy krótką rozmowę o wakacyjnych planach ze znajomymi z dalszych rzędów.

Czy można się oprzeć tak starannie dobranemu zestawowi elementów? Przekonamy się już w niedzielę!

„Klasyka i współczesność”

Alina Mleczko – saksofon
Michał Dworzyński – dyrygent
Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.: Puccini, Dvořák, Głazunow, Derfel

Koncert finałowy sezonu odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca o godz. 18 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.
     
Bilety (50 zł normalny i 40 zł ulgowy) do nabycia w Biurze Koncertowym, Ratusz Staromiejski 25. Biuro czynne w pn., śr. i pt. w godz. 8:00-16:00 oraz wt. i czw. 10:00-18:00. Rezerwacje pod numerem 55 237 47 49 lub elektronicznie na www.eok.elblag.eu