Energia Harmonii

Energia Harmonii

Energia Harmonii - Energia Harmonii
W trakcie niedzielnego koncertu Elbląska Orkiestra Kameralna wykona kompozycje czterech charyzmatycznych osobowości świata muzycznego.
Wystąpią: Alexander Humala dyrygent
Rafał Grząka bandoneon, akordeon
Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie między innymi:
Michał Moc K`akko-Fonia koncert na akordeon i zespół instrumentów smyczkowych, cz. I i II
Astor Piazzolla Koncert Aconcagua na bandoneon i orkiestrę kameralną
Edvard Grieg Suita w dawnym stylu „Z czasów Holberga"
Dmitrij Szostakowicz Symfonia kameralna op. 110 bis – cz. II Allegro molto

W przypadku dzieła Piazzolli, tytułowa Aconcagua, czyli Kamienny Strażnik, to w rzeczywistości najwyższy szczyt Andów. Kompozycję można odczytać jako muzyczny nastrojowy pejzaż. Utwór posiada też charakterystyczne cechy stylu kompozytora – porywające frazy, niezwykłą melodyjność i finezyjność. Płomienny charakter jego muzyki usłyszymy w przeboju Libertango, fascynującym od lat i chętnie aranżowanym przez artystów z całego świata.

Niewiele brakowało aby Suita w dawnym stylu „Z  czasów Holberga” Griega została utworem… fortepianowym. Sam kompozytor postanowił jednak przearanżować utwór, tworząc fantastyczne, pięcioczęściowe dzieło na orkiestrę smyczkową. Szczególnie piękna jest romantyczna i medytacyjna część IV – aria Andante religioso –  w której odnajdziemy niebiańską harmonię Bacha.
Symfonia Kameralna op. 110 bis, w szczególności część II Allegro molto, to przejmujące dzieło o ogromnym ładunku dramatycznym, stworzonym jako symboliczny hołd dla ofiar wojny.

Uwaga! II część koncertu Orkiestra wykona… na stojąco! Taki sposób gry zapewnia wykonawcom znacznie większa wygodę i swobodę gestu, co przekłada się na unikalne, głębokie brzmienie.

14.05.2017  r, godz. 18:00, Sala koncertowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu. Bilety do nabycia w Biurze Koncertowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, (Ratusz Staromiejski, Stary Rynek 25). Biuro czynne w pn., śr. i pt. w godz. 8:00-16:00 oraz wt. i czw. 10:00-18:00. Rezerwacja telefoniczna: (55) 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu 

Koncert współorganizowany i współfinansowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Artysta - rezydent”

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Toyota Knedler