Brzydkich słów nie używamy

mdk

mdk - mdk

Potrzebujemy języka, by móc nazwać rzeczy. Tak jest nam łatwiej, bo dzięki temu świat wokół nas mamy oswojony. A gdyby odwrócić ten wektor?

Co się wtedy stanie? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Olga Apiecionek z Akademii Sztuki w Szczecinie, wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury. Na wernisaż jej niecodziennej wystawy, która odbędzie się 12 maja o godz. 17, zaprasza Galeria na Wyspie.

- Wystawa pt.”Nie wolno używać brzydkich słów” dotyka politycznych i społecznych aspektów oddziaływania słowa jako zjawiska kulturowego. Tworzymy, używamy i nazywamy zjawiska za pomocą słów, lecz czy zastanawiamy się, jak nazwa wpływa na postrzeganie opisywanego zjawiska? - mówi o swojej wystawie artystka.

Warto dodać, że tym razem nie będzie ona prezentowana w klasycznej formie – obrazów zawieszonych w antyramach – ale jako performance, video i instalacja artystyczna.

Olga Apiecionek jest elblążanką, wychowanką MDK w Elblągu. Pierwsze kroki stawiała w pracowni Piotra Romanowskiego. Obecnie jest magistrantką Akademii Sztuki w Szczecinie, dyplom licencjacki obroniła w 2015 roku pracą Ibidem. W swojej twórczości zajmuje się wizualnością i znaczeniem słowa, ze szczególnym uwzględnieniem kontekstu polityczno-ekonomicznego. Prywatnie szczęśliwy człowiek."

Miłego dnia! MDK