„Speaking Concert - Cztery Pory Roku… czyli czego nie wiemy o Antonim V.?”

eok

eok - eok

Już za dwa tygodnie obchodzić będziemy święto żartów i uśmiechu – Prima Aprilis. Elbląska Orkiestra Kameralna z tej okazji przygotowała specjalną muzyczną niespodziankę.

W Prima Aprilis, 1 kwietnia o godz. 19:00, nie może się odbyć inny koncert,  jak pełen dowcipu i inteligentnej zabawy. „Speaking Concert - Cztery Pory Roku… czyli czego nie wiemy o Antonim V.?” to niecodzienne przedsięwzięcie, w którym tradycja zderza się ze współczesnością poprzez połączenie dzieł muzyki klasycznej i nowoczesnych multimediów. Koncert poprowadzi Marcin Sompoliński, dyrygent i prelegent w jednej osobie, który z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru zabierze słuchaczy w dźwiękową podróż.  Uwagę skupimy na twórczości Antonio Vivaldiego - jednego z najważniejszych, ale i najbardziej tajemniczych kompozytorów epoki baroku. Artyści spróbują odpowiedzieć na pytania tj.: Kim naprawdę był Antonio Vivaldi i dlaczego nazywano go il Prete Rosso?, Do czego byli mu potrzebni kastraci?, Czy Vivaldi był dobrym poetą i dlaczego umarł jako nędzarz?

Speaking Concert wychodzi naprzeciw nawet najbardziej wybrednym gustom. Melomanów przekona starannym doborem treści i doskonałym poziomem wykonań, a do pozostałych trafi dzięki autorskim multimediom i szczypcie humoru.

Oprócz Marcina Sompolińskiego na scenie zobaczymy solistki – Karolinę Nowotczyńską, Paulę Preuss, Chór Cantata oraz Elbląską Orkiestrę Kameralną.

***
Karolina Nowotczyńska skrzypce
Paula Preuss skrzypce
Marzena Michałowska sopran
Marcin Sompoliński dyrygent
Chór Cantata
Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie między innymi:
Antonio Vivaldi Cztery pory roku (fragmenty)

1.04.2017 r., godz. 19:00, Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
Bilety: 50 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy)

Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.eok.elblag.eu

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Toyota Knedler Sp. z o.o.