Zanurz się w świecie miłosnych piosenek

plakat

plakat - plakat

Dobrej muzyki, tak jak czekolady i miłości nigdy dość. Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na nastrojowy, utrzymany w romantycznym klimacie koncert "Walentynki na bis". Zatopcie się w świecie nostalgicznej bossa novy i wibrującego swingu już w następny czwartek, 23 lutego. Początek koncertu o godz. 19.

Jest natchnieniem malarzy, pisarzy oraz muzyków. To właśnie dzięki miłości powstają niezapomniane, wręcz nieśmiertelne obrazy, książki czy piosenki. Część z nich, zarówno tych, które powstały w Polsce, jak i na świecie, będzie można usłyszeć podczas zbliżającego się koncertu "Walentynki na bis". Odbędzie się on już w następny czwartek, 23 lutego, w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Bema 37.

- Idea jest taka, żeby było to wydarzenie cykliczne, organizowane z okazji Walentynek, oczywiście otwarte dla wszystkich. Chcielibyśmy, żeby ci, którzy przyjdą na koncert mogli posłuchać bardzo dobrej, nastrojowej muzyki – opowiada Krzysztof Narodowski, pomysłodawca koncertu, a także instruktor zespołów muzycznych i perkusyjnych.

Wezmą w nim udział uczestnicy klasy perkusji - Jacek Wachowicz, Wojtek Grabowski, Jakub Serocki - którzy uczęszczają na zajęcia do MDK. Zagrają standardy jazzowe w towarzystwie znakomitych muzyków, którzy tego wieczoru pojawią się w sali koncertowej przy ul.Bema. W drugiej części ich starsi koledzy, czyli Mariusz Gęgotek (pianino), Małgorzata Szarek (wokal), Mariusz Kozłowski (saksofon), Andrzej Zielak (bas) oraz Krzysztof Narodowski (perkusja), na scenie zostaną sami. Podczas koncertu będzie można usłyszeć piosenki o miłości, które ani trochę się nie postarzały. Wśród nich znajdzie się m.in. ponadczasowa "Besame mucho", którą wykonywały takie gwiazdy jak Elvis Presley, Cesaria Evora, Frank Sinatra, Joao Gilberto czy "Uciekaj moje serce", piękna kompozycja Seweryna Krajewskiego, motyw przewodni serialu "Jan Serce".

Wstęp na koncert jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Tradycyjnie zapraszamy nie tylko rodziny i przyjaciół naszych wychowanków, ale i wszystkich, którzy tego wieczoru chcą mile spędzić czas, w towarzystwie bliskich osób i znakomitej muzyki."

Miłego dnia!
Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu