Edyta Jungowska odwiedzi Muchomora

baner

baner - baner

10 lutego (piątek) dzieci z przedszkola Muchomor oraz Szkoły Montessori odwiedzi Pani Edyta Jungowska. To będzie okazja do wysłuchania na żywo opowieści o Pippi i innych bohaterach utworów Astrid Lindgren.

Dzieci z przedszkola Muchomor oraz Szkoły Montessori napisały wniosek o przyznanie Orderu Uśmiechu dla Pani Edyty Jungowskiej, aktorki fimowej oraz teatralnej. Choć dzieciom znany jest przede wszystkim głos i śmiech aktorki, przede wszystkim z audiobooków, które zawierają dzieła szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Przedszkolaki bardzo lubią słuchać opowieści związanych między innymi z takimi bohaterami jak Pippi, Karlssona, Emilii ze Smalandii – mówi jedna z nauczycielek przedszkola. Utwory towarzyszą dzieciom przede wszystkim w trakcie odpoczynku. Dlatego postanowiliśmy przygotować wniosek o przyznanie tego wyróżnienia dla Pani Edyty. Dzieci podawały szereg argumentów, dlaczego właśnie postać Jungowskiej powinna zostać wyróżniona. Upiekliśmy również piernik w kształcenie muchomora, który został dołączony do wniosku.

Spotkanie dzieci z Panią Edytą Jungowską odbędzie się 10 lutego (piątek), będzie to okazja do poznania aktorki, którą dzieci utożsamiają przede wszystkim z głosem Pippi.

Ewelina Dżugan,
Niepubliczne Przedszkole Twórczej Aktywności Muchomor