Nowe instrumenty zagrają w EOK

eok

eok - eok

Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Prezydenta Elbląga, Elbląska Orkiestra Kameralna po raz kolejny, w ramach realizacji programu Rozwój Infrastruktury Kultury – Infrastruktura Kultury, otrzymała pieniądze na zakup instrumentów lutniczych dla swoich muzyków. W tym roku zaplecze orkiestry powiększone zostało o jedne skrzypce oraz jedną altówkę.

Zakupione instrumenty to instrumenty historyczne, charakteryzujące się wysoką techniką wykonania. Każdy z instrumentów został indywidualnie dobrany przez elbląskich kameralistów. Zakup instrumentów lutniczych wpłynął na jakość brzmienia kameralistów, poprawił muzykom komfort pracy oraz wzbogacił zaplecze instrumentalne orkiestry. Nowe skrzypce i altówkę muzycy mogli prezentować już podczas koncertu w Bazylice Katedralnej w Pelplinie, który dzięki transmisji TVP 2 w Wigilię Bożego Narodzenia obejrzały miliony widzów. W najbliższym czasie elbląskich kameralistów będzie można usłyszeć na koncertach karnawałowych w Pasłęku (22 stycznia), w Elblągu (26 stycznia) oraz w Braniewie (5 lutego).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Rozwój Infrastruktury Kultury – priorytet: Infrastruktura Kultury

Zrealizowano przy pomocy finansowej samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego


Zrealizowano przy pomocy finansowej Prezydenta Elbląga