Aktywne Gimnazjum nr 9

gim9

gim9 - gim9

Zachęcamy do zapozania się z ciekawymi inicjatywami elbląskiego Gimnazjum nr 9.

Piekarczyk i Brama Targowa – gościnnie w Przedszkolu Wiki

2 listopada br. wybrani uczniowie artystyczno-literackiej klasy Ia udali się do Przedszkola Wiki. Tam, zgodnie z założeniami innowacji, wzięli udział we wspólnym projekcie dotyczącym historii Elbląga. Uczestniczyli bowiem w zajęciach adresowanych do przedszkolaków, których autorkami były pani Mierzwa-Gałkowska i pani Nowak a potem wraz z najmłodszymi wykonali prace malarskie. W ten sposób powstały piękne dzieła przestawiające Bramę Targową. Warsztaty bardzo się podobały, dostarczyły mnóstwa wrażeń i pozwoliły na integrację gimnazjalistów z przedszkolakami. Obfitowały w rozmaite formy i metody pracy, mianowicie: elbląskie legendy, albumy, konkursy, klocki i łopatę, aby w nowatorski sposób połączyć naukę z zabawą.

                                                                                                                                                                                                                                              

Poetycka magia serc

26 października br., odbyło się niezwykle cenne i wzruszające spotkanie tych, którzy kochają poezję. Tradycyjny już w naszej szkole konkurs poetycki zgromadził tłumy artystów. Wśród obecnych znaleźli się przedstawiciele niemalże wszystkich klas oraz zaproszeni goście ze szkół podstawowych. Uroczystość owiana jesiennymi liśćmi i melancholią udowodniła, że warto pracować dla młodzieży i z młodzieżą. Zainicjowane przez panie: Jabłońską, Maciejewską i Mierzwę – Gałkowską święto pokazało, że współczesnemu światu brakuje miejsca na chwilę refleksji. Szczególne podziękowania należą się  Pani Dyrektor oraz paniom: Szczudlińskiej, Myślińskiej, Miturze i Ostasz Julii Kasperowicz z 3a przedstawicielce Samorządu Uczniowskiego za zaangażowanie i wsparcie.

Wyniki konkursu:
1 miejsce – Katarzyna Aleksandrowicz z klasy II d
2 miejsce – Klaudia Podlecka z III c
3 miejsce – Julia Szpejewska z I a

Wyróżnienia – Rosiak Kacper, Pawłowski Dawid, Damrath Dobrosława, Gabriel Marciniak, Zuzanna Gdowik.

Wśród uczniów szkół podstawowych ze szkół 12 i 23 zwyciężyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 12. Jeszcze raz gratulujemy, bo tak naprawdę wszyscy uczestnicy są zwycięzcami!!!

Marta Mierzwa-Gałkowska

gim9

gim9 - gim9