„Samorządy mają głos” w SP nr 14

wybory

wybory - wybory


W piątek, 30 września w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego oraz na Rzecznika Praw Ucznia zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji "Samorządy mają głos", której celem jest promocja samorządności w szkołach.

Wybory poprzedzone zostały kampanią wyborczą, trwającą od połowy września. Kandydaci rozwieszali plakaty ze swoimi propozycjami działań, które miały zachęcić uczniów do głosowania na nich. Była to żywa lekcja demokracji w szkole, podczas której uczniowie w głosowaniu tajnym wyłonili zarząd SU. Tego dnia stołówka szkolna zamieniła się w lokal wyborczy. Wyborcy pobierali karty do głosowania, które po wypełnieniu na specjalnie przygotowanych trzech stanowiskach do głosowania (gwarancja tajności) wrzucali do urny. Głosować na swoich kandydatów mogli wszyscy uczniowie klas IV-VI. Uprawnionych do głosowania było 124 uczniów, oddano 111 głosów ważnych.

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza, która po zakończeniu głosowania otworzyła urnę, podliczyła głosy i ogłosiła wyniki. Przewodniczącym SU znaczną większością głosów został wybrany uczeń kl. VI a Patryk Krawczyk, a jego zastępcami zostali: Łukasz Kuczmarski (kl. VI b) i Oliwia Dębczyńska (kl. V a).

Równocześnie odbyły się wybory na Rzecznika Praw Ucznia, którym został Paweł Grynis- nauczyciel wychowania fizycznego.

Koordynatorkami akcji wyborczej w „czternastce” były: Marzena Oganowska i Beata Mazurowska. Serdecznie gratulujemy zarówno wybranym przedstawicielom SU, jak i nowemu rzecznikowi! Życzymy owocnej pracy, ciekawych pomysłów oraz niegasnącej chęci do działania.

Beata Mazurowska, rzecznik prasowy SP nr 14 w Elblągu

wybory

wybory - wybory

wybory

wybory - wybory

wybory

wybory - wybory

wybory

wybory - wybory

wybory

wybory - wybory

wybory

wybory - wybory

wybory

wybory - wybory

wybory

wybory - wybory

wybory

wybory - wybory