Nauczyciele SP nr 14 w Irlandii

sp14

sp14 - sp14


Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu jest beneficjentem Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach którego  nauczyciele, w latach 2015-2017 biorą udział w projekcie „Mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowanym przez FRSE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W czasie dwuletniego projektu zaplanowano dwanaście mobilności zagranicznych i wyjazdy kadry do Irlandii i Zjednoczonego Królestwa na kursy:

  • English Language for Teachers (kurs j. angielskiego dla nauczycieli),
  • ICT for teaching Courses (TIK- technologia informacyjno- komunikacyjna),
  • English and methodology courses (kursy metodyki j. angielskiego).

Realizacja projektu pozwoli na podniesienie kompetencji kluczowych nauczycieli (a w dalszej perspektywie uczniów), niewątpliwie zwiększy komunikację kadry w języku angielskim, podniesie umiejętności informatyczne nauczycieli. Zdobyta wiedza i umiejętności oraz praktyka będą doskonałym narzędziem do pracy z dziećmi, promocji szkoły oraz dzielenia się przykładami dobrych praktyk z innymi.

W czasie wakacji od 11 do 22 lipca oraz od 25 lipca do 5 sierpnia, dwie grupy przebywały na mobilności w Irlandii. Kurs English Language for Teachers odbywał się w Trinity College w Dublinie.

Przez dwa tygodnie obie grupy intensywnie szlifowały swój język angielski, poznawały nowoczesne technologie w trakcie różnych, bardzo interesujących ćwiczeń, wielokulturowych spotkań. Był także czas na poznanie Dublina i wycieczki po Irlandii. Nauczyciele w ramach zajęć zwiedzili Muzeum Narodowe Irlandii,  Dublin City Gallery The  Hugh Lane, średniowieczną osadę Glendalough w górach Wislow oraz Zamek Kilkenny- Kilkenny Castle. Niesamowite wrażenie wywarł pobyt w Long Room w Trinity College, największej bibliotece w Irlandii. Nawiązano wiele kontaktów z nauczycielami z Turcji, Hiszpanii, Włoch, Estonii i wielu innych krajów.

Cały pobyt zakończyła prezentacja prac przygotowana przez uczestników kursu i uroczyste wręczenie certyfikatów stanowiących dowód odbytej mobilności. Wrażenia z pobytu, mimo intensywnej pracy, na długo pozostaną w pamięci nauczycieli.
 
Koordynator projektu w SP nr 14

sp14

sp14 - sp14

sp14

sp14 - sp14

sp14

sp14 - sp14

sp14

sp14 - sp14

sp14

sp14 - sp14