Dobre kompetencje - skuteczne działanie

malta

malta - malta


3 lipca o godz. 11:30 z gdańskiego lotiniska im. Lecha Wałęsy w kierunku upalnej i malowniczej Malty wystartował samolot z ośmiorgiem beneficjentów projektu „DOBRE KOMPETENCJE SKUTECZNE DZIAŁANIE” z Gimnazjum nr 6 w Elblągu.

Mobilność na Maltę odbywała się w ramach projektu ”MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ”, który w 100% był finansowany z funduszu Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (Power).

Przygotowania do mobilności rozpoczęto już w styczniu. Niedzielny lot trwał 3 godziny. Z lotniska Luqa Malta do hotelu w St .Julians transfer odbył się wcześniej zamówionymi busem. Po zakwaterowaniu i uiszczeniu opłat kadra Gimnazjum nr 6, wybrała się na pierwsze zwiedzanie miasta.

04.07.2016r. rozpoczął się kurs językowy, który był kolejnym i równocześnie głównym etapem mobilności. Na początek około godz. 8:30 wszyscy uczestnicy szkolenia zgromadzili się w auli, gdzie przeprowadzono z nimi indywidualne rozmowy. Rozmowa kwalifikacyjna oraz wynik wcześniej przeprowadzonego testu internetowego były podstawą zakwalifikowania do grupy o określonym poziomie kompetencji językowych w ESE.

Beneficjenci zostali przydzieleni do wielonarodowych grup językowych, gdzie jedynym wspólnym narzędziem komunikacji był język angielski. Było to 5 dni – ogółem 30 godzin, intensywnej pracy w języku angielskim, z zakazem używania języka ojczystego.

Nauka odbywała się nie tylko w ławkach, ale także w trakcie wycieczek organizowanych przez szkołę. Uczestnicy mieli okazję poznać historię i kulturę tego przepięknego wyspiarskiego państwa - miasta, zwiedzić miasta: Medinę, Vallettę oraz drugą co do wielkości wyspę Archipelagu Maltańskiego - wyspę Gozo (również w języku angielskim).

08.07.2016r. studenci ESE otrzymali certyfikaty ukończenia kursu. Nadszedł dzień pożegnań ze znajomymi z różnych stron świata, wymiana maili oraz numerów telefonów. No i koniec - 7:30 wylot w drogę powrotną do Polski.

Jednak nie jest to jeszcze koniec przygody z językiem angielskim. Na beneficjentów mobilności czeka jeszcze 3 miesięczna praca na platformie edukacyjnej.

Wrażenia niezapomniane, wspomnienia bezcenne, walor edukacyjny stworzony dzięki projektowi bardzo rozwojowy dla jego uczestników.
                            

Anna Miazga , Agnieszka Niedźwiecka

malta

malta - malta

malta

malta - malta

malta

malta - malta

malta

malta - malta

malta

malta - malta

malta

malta - malta