Udowodniliśmy, że młodzież czyta!

4 lo

4 lo - 4 lo


W piątek, 10 czerwca, w całym kraju młodzież szkolna brała udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” zainicjowanej przez magazyn „Biblioteka w Szkole”. Chodziło o pokazanie, że książka i czytanie wciąż stanowią ważny obszar zainteresowań młodych ludzi i są świetnym pretekstem do wspólnych działań.

W elbląskim IV Liceum Ogólnokształcącym zaplanowano imprezę plenerową. Każda klasa przy użyciu kredy miała wypełnić wydzieloną część chodnika przed budynkiem szkolnym napisami i rysunkami związanymi z czytaniem. Nieprzychylna aura pozbawiła uczniów możliwości wyjścia na dwór, ale nie popsuła zabawy. Uczniowie zebrani w sali gimnastycznej zamiast płyt chodnikowych wykorzystali arkusze papieru, na których stworzyła swoje prezentacje. Kolorowe prace wypełniły tytuły książek, nazwiska autorów, cytaty, podobizny postaci literackich. Część uczniów jako dopełnienie swoich prac przygotowała nawet specjalne stroje. Młodzież nie tylko bawiła się, ale także rywalizowała o słodką nagrodę – worek cukierków.

Swoistemu świętu książki i czytelników towarzyszyły też inne akcje. Przeprowadzono konkurs na najciekawszy sleeveface (okładka książki wkomponowana w zdjęcie ucznia) i zainicjowano „Czytelnię nowości książkowych” w holu szkoły.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nowej strony internetowej szkoły: www.liceum.elblag.pl

Dostępna tam będzie również relacja z imprezy czytelniczej w „Czwórce” z bogatą dokumentacją fotograficzną.

IV LO, Elbląg