Szlakami Bażantarni

szlakami Bażantarni
W Szkole Podstawowej nr 23 w Elblągu 10 maja 2016 r. odbył się Międzyszkolny konkurs przyrodniczy ,,Szlakami Bażantarni”, do którego przystąpiły trzyosobowe drużyny z klas piątych elbląskich szkół podstawowych.
W konkursie wzięło udział dziewięć drużyn, które w sześciu konkurencjach wykazały się dużą wiedzą przyrodniczą oraz umiejętnościami z zakresu informatyki. Uczniowie rozpoznawali i nazywali ciekawe miejsca Bażantarni, rozpoznawali charakterystyczne drzewa i ptaki, które możemy tam obserwować i podziwiać, wykreślić w diagramie nazwy ptasich drapieżników i wskazać szlak i miejsce wyznaczone w zadaniu. Ostatnią konkurencją było wykonanie prezentacji multimedialnej ukazującej walory przyrodnicze naszego miejskiego lasu.
Jury w skład którego weszły wszystkie nauczycielki z przybyłych szkół i zaproszeni goście postanowiło przyznać równorzędne I miejsce drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 12, Szkoły Podstawowej nr 15 i Zespołowi Państwowych Szkół Muzycznych. Miejsce II zajęła Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 18 i Szkoła Podstawowa nr 21. Na miejscu III uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 14, Szkoła Podstawowa nr 25 i drużyna gospodarzy Szkoła Podstawowa nr 23.
Uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.
Organizatorami konkursu były: Małgorzata Cieślik, Aneta Maciel i Małgorzata Zielińska.

szlakami Bażantarni

szlakami Bażantarni
Organizatorzy