Uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych zakończyli praktyki zawodowe we Włoszech

na praktykach

na praktykach - na praktykach


W miniony weekend 16 uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych wraz z opiekunami wróciło z dwutygodniowych praktyk zawodowych w Rimini we Włoszech w ramach projektu unijnego Erasmus+.

Uczniowie odbywali praktyki zawodowe w obiektach hotelarskich na różnych stanowiskach: recepcjonisty, pokojowej oraz kelnerki i kelnera. Poza codziennymi obowiązkami, w dni wolne od zajęć uczniowie mieli okazję zwiedzić miasto pobytu – Rimini, Wenecję oraz San Marino, które zachwyciły niezapomnianym urokiem i niepowtarzalnym klimatem włoskich zabytków.

Na zakończenie stażu uczniowie wzięli udział w spotkaniu podsumowująco - ewaluacyjnym w siedzibie organizacji przyjmującej - Sistema Turismo. Stażyści wypełnili ankietę ewaluacyjną w języku angielskim oraz otrzymali certyfikaty, ponadto była to doskonała okazja do  podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat przebiegu praktyk.

Staż był niewątpliwie wspaniałym doświadczeniem zarówno zawodowym, kulturowym  jak i językowym. Stażyści mieli możliwość pracy w międzynarodowych zespołach, a także okazję do bezpośredniego kontaktu z gośćmi hotelowymi z całego świata. Osobiste zetknięcie z kulturą Włoch, kuchnią śródziemnomorską, obyczajami tego pięknego kraju było nieocenionym doświadczeniem niemożliwym do zdobycia na gruncie polskim.

Kamila Urbańska koordynator projektu