Gimnazjum nr 4 im. Zbigniewa Herberta w IV ogólnopolskiej akcji "Czytam w podróży"

Czytam w podróży

Czytam w podróży - Czytam w podróży


7 kwietnia w Elblągu uczniowie z  Gimnazjum nr 4 im. Zbigniewa Herberta przy Zespole Szkół nr 1 brali udział w ogólnopolskiej akcji „Czytam w podróży”. Czterdzieścioro wolontariuszy propagowało twórczość patrona  szkoły w środkach komunikacji miejskiej i na przystankach.

Akcja "Czytam w podróży" odbyła się już po raz czwarty. Organizatorami projektu są Fundacja im. Zbigniewa Herberta we współpracy z Klubem Herbertowskich Szkół.

 

7 kwietnia w całej Polsce wolontariusze ze szkół noszących imię Zbigniewa Herberta, w tym uczniowie z naszego gimnazjum, rozdawali podróżującym zakładki do książek z fragmentami utworów Poety.

Podczas rozdawania zakładek i zachęcania pasażerów  do czytania Herberta i czytania w ogóle spotkaliśmy się z serdecznością elblążan, zrozumieniem i zainteresowaniem akcją.

Zainteresowani przedsięwzięciem mogą polubić  i prześledzić przebieg działań na portalu Facebook: (www.facebook.com/FundacjaHerberta/ i https://www.facebook.com/Herbert.Pan.Cogito/)

oraz na Instagramie (www.instagram.com/pan_cogito_fzh/). W trakcie akcji były na bieżąco zamieszczane materiały z przebiegu projektu oraz poświęcone twórczości Zbigniewa Herberta.

Tegoroczna edycja projektu przebiegała sprawnie i przyniosła uczestnikom dużo satysfakcji. Mamy nadzieję, że pozostawiliśmy miłe wrażenia. Jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy.

Dziękujemy elblążanom za zainteresowanie, zarządowi ZKM-u za wyrażenie zgody na przeprowadzenie akcji oraz inicjatorowi przedsięwzięcia - Fundacji im. Zbigniewa Herberta.

Koordynatorzy akcji: Barbara Magoń, Małgorzata Kowalska, Marzena Kurach, Sebastian Kutra