"Buduj z pasją" w ZSIŚiU

olimpiada

olimpiada - olimpiada


W Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu 18 marca br. odbył się po raz piąty etap regionalny Olimpiady Budowlanej dla uczniów szkół budowlanych „Buduj z Pasją” pod honorowym patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie.

Głównym organizatorem Olimpiady była Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani” w Warszawie. Do etapu regionalnego zgłosiło się 7 szkół z województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Wśród zaproszonych gości byli obecni: Wiceprezydent Elbląga Bogusław Milusz, Przedstawiciel Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie Roman Albrecht, Przedstawiciel Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu konsultant ds. przedmiotów zawodowych Danuta Oleksiak.
 
Olimpiada składała się z dwóch części: pisemnej i praktycznej. W pierwszej części każdy z uczestników pisał test, który składał się z 40 pytań. W drugiej części dwuosobowe drużyny wykonywały zadanie konkursowe. Zakres olimpiady obejmował sprawdzenie wiedzy i umiejętności z kwalifikacji B.7 – Wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych.
 
Wyniki Olimpiady:
Miejsce 1.: Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu,
Miejsce 2.: Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie,
Miejsce 3.: Zespół  Szkół  Budowlanych im. Bronisława Bukowskiego w Gdyni.
 
Z poważaniem,
Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu

Sponsorem nagród dla uczestników była firma budowlana: Zakład Usług Budowlanych "MYTYCH" Spółka z o.o. w  Elblągu.
Natomiast materiały na zadanie praktyczne przekazali: Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Przemysłówka-03 w  Elblągu, CEDAT Sp. z o.o. w Gdańsku, KNAUF.

olimpiada

olimpiada - olimpiada

olimpiada

olimpiada - olimpiada

olimpiada

olimpiada - olimpiada