Z ortografią za pan brat ’2016

konkurs

konkurs - konkurs
To była już jedenasta edycja międzyszkolnego konkursu ortograficznego pt. "Z ortografią za pan brat”, którego organizatorem jest SP4.

W sobotnie przedpołudnie -12 marca- rywalizowało ze sobą sześć elbląskich podstawówek. Konkurs przebiegał w dwóch etapach:
I. Dyktando o tytuł „Mistrza ortografii” – rywalizacja indywidualna. W tej konkurencji wśród uczniów oddziałów II zwyciężyła Justyna Szulewska z SP 25, drugie miejsce wywalczył Artur Barański z SP 18, zaś trzecie Amelia Wojtanowska z SP 18. Wśród uczniów oddziałów III zwycięzcą okazał się Piotr Kroll z SP 19, drugie miejsce zajęła Patrycja Lewandowska z SP 25, trzecie przypadło w udziale Ksaweremu Stępkowskiemu z SP 19.

II. Ortograficzne krzyżówki, rebusy, zagadki, łamigłówki - rywalizacja zespołowa. W tych zmaganiach z ortografią najlepsi okazali się uczniowie SP 18, drugie miejsce zajęli uczniowie SP 19, a trzecie uczniowie SP 12.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, podczas którego przekonaliśmy się, że tajniki polskiej ortografii można zgłębiać poprzez zabawę, a zdrowa rywalizacja i stosowanie zasad fair play, to źródło pozytywnych emocji. Zapraszamy za rok!

Organizatorzy SP4

konkurs

konkurs - konkurs

konkurs

konkurs - konkurs