Uczniowie IV LO na warsztatach w PWSZ

Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego na warsztatach w PWSZ

Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego na warsztatach w PWSZ - Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego na warsztatach w PWSZ

Młodzi pasjonaci nauki z IV LO mogli w ciągu ostatnich kilku tygodni rozwinąć skrzydła. Dzięki współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu wzięli udział w szeregu spotkań, które pozwoliły im poszerzyć swoje zainteresowania w niezwykle ciekawy i przystępny sposób.


W lutym najwięcej skorzystali przyszli chemicy. Specjalnie dla klas o profilu biologiczno – chemicznym PWSZ przygotowała warsztaty laboratoryjne. 15 lutego grupa uczniów z klasy II wzięła udział w zajęciach dydaktycznych z zakresu „Analizy miareczkowania”.  „To było niesamowite przeżycie, gdyż  mogliśmy zobaczyć prawdziwą pracownię chemiczną,  jak również  samodzielnie przeprowadzić doświadczenia chemiczne. Dowiedzieliśmy się również, w jaki sposób określić poziom twardości wody. Tego typu forma przyswajania wiedzy bardzo nam się spodobała i w klasie trzeciej bardzo chcielibyśmy takie zajęcia powtórzyć.” – pisze na stronie IV LO Klaudia Skoczeń, uczennica klasy IIa.
Z kolei 25 oraz 16 lutego dwie grupy z kasy III uczestniczyły w zajęciach na temat „Reakcje rozpoznawalne kationów i anionów”. Choć problem na początku wydawał się niezwykle trudny, warsztaty okazały się ciekawe głównie dzięki kolorowym i efektownym reakcjom. Wszystkie warsztaty przygotowała dla nas Pani Katarzyna Szwemińska. Klasa biologiczna natomiast, w ramach zajęć z przedmiotu „matematyka w praktyce”,  wzięła udział
w wykładzie pani Doroty Pawłowskiej, który dotyczył  zastosowania ciągów w przyrodzie.
Już niedługo natomiast uczniowie IV LO będą mogli skorzystać z kolejnej oferty PWSZ. Skierowana ona będzie przede wszystkim do klas dziennikarskich, ale nie tylko. Wszyscy zainteresowani uczniowie będą mogli wziąć udział w warsztatach medialnych dotyczących tworzenia materiałów filmowych. Opiekę nad zespołem redaktorskim będzie sprawował nauczyciel IV LO, Pan Tomasz Wyrwas.

 

Anna Bazylczyk
rzecznik prasowy IV LO