Gratulacje dla Prymusów z ZSnr1!

prymusi

prymusi - prymusi


Tradycją Zespołu Szkól nr1 jest wspólne świętowanie Dnia Prymusa. 12 lutego (w piątek) szkoła tętniła życiem do późnych godzin wieczornych. Na uroczystej akademii spotkali się najlepsi uczniowie klas IV-VI SP nr11 i klas I-III Gimnazjum nr 4. Towarzyszyli im rodzice, babcie, dziadkowie, siostry, bracia oraz przyjaciele i absolwenci szkoły.

Dzień Prymusa to wyjątkowe święto, bowiem jest zwieńczeniem uczniowskiej pracy oraz trudu nauczycieli i rodziców. Wszyscy mają powody do dumy. W tym roku na tytuł Prymusa w ZS nr1 zasłużyło 197 uczniów.

Pani dyrektor Hanna Trybińska w swoim powitalnym przemówieniu zwróciła uwagę, że oprócz promowania działań zespołowych warto również dostrzec jednostki.

„… należy doceniać tych, którzy od najmłodszych lat stawiają sobie cele i dążą do ich realizacji. Cenna jest właśnie ta naturalna potrzeba rozwoju, doskonalenia. Warto docenić fakt, że podejmują wyzwania – najpierw dzięki mobilizacji rodziców i pedagogów – później uskrzydlani własnymi marzeniami. Wiemy, że za ich sukcesami stoi ciężka praca. Często kosztem spotkań, przyjemności sięgają po laury.”

Pani dyrektor, nie kryjąc zadowolenia z osiągnięć edukacyjnych szkoły, gratulowała i dziękowała uczniom, rodzicom i nauczycielom. Przy tej okazji przedstawiła najważniejsze osiągnięcia uczniów w minionym semestrze – jak zwykle lista była długa.

Tradycyjnie na pamiątką swoich tegorocznych sukcesów Prymusi otrzymali piękne listy gratulacyjne.

Dodatkową atrakcją wieczoru były występy taneczno – wokalne w wykonaniu dzieci i młodzieży. Brawurowo zaprezentowały się szkolne „Mażoretki” (grupa dziewcząt z klas I-III SP), które swym energetycznym pokazem rozpoczęły całą uroczystość. Potem o zimowej aurze przypomniały uczennice klas V, wykonując piosenkę „Z kopyta kulig rwie”. Oficjalną część uroczystości zakończyły silnym, bluesowym akcentem gimnazjalistki, które zaśpiewały piosenkę z musicalu „Metro” – „Bluzwis”.

Dzień Prymusa to również okazja do miłych spotkań i rozmów przy kawie oraz słodkim poczęstunku, o co każdego roku dbają organizatorzy.

Dyrekcja i grono pedagogiczne ZS nr 1

najlepsi

najlepsi - najlepsi

najlepsi

najlepsi - najlepsi