Szkoły zawodowe, to nie szkoły drugiego wyboru, ale szansa na dobrą pracę

konferencja

konferencja - konferencja


Dziś w Ratuszu Staromiejskim odbyła się konferencja "Szkoły i pracodawcy - jakość kształcenia zawodowego", która miała na celu popularyzowanie szkolnictwa zawodowego i przełamywanie stereotypów dotyczących szkół zawodowych. Wielu uczniów wciąż niesłusznie traktuje je jako szkoły drugiego wyboru. Tymczasem dobrze zorganizowane szkoły zawodowe są miejscami tworzenia innowacji i dają szansę na atrakcyjną pracę. Elbląg również wspiera szkolnictwo zawodowe i stawia na jego ubranżowienie.

 

Konferencję otworzył Bogusław Milusz wiceprezydent Elbląga. - Witam brać szkół zawodowych. Cieszę się, że Elbląg jest gospodarzem konferencji promującej szkolnictwo zawodowe, które w ostatnich latach niestety podupadało. Mam nadzieję, że dowiemy się dziś więcej na temat dobrych praktyk, jakie można wykorzystać przy wzmacnianiu tych szkół - mówił wiceprezydent.

Najważniejsze postulaty, jakie przewijały się wśród prelegentów dotyczyły większej roli doradztwa zawodowego, zarówno na etapie wyboru szkoły, jak i w trakcie nauczania, wprowadzenia tzw. kształcenia dualnego, to znaczy łączenia praktyki i teorii w jednym czasie, więszkej promocji oferty szkół zawodowych wśród młodzieży i zacieśniania współpracy szkół zawodowych z pracodawcami.

Cenne doświadczenia dotyczące praktyk zawodowych przedstawił Piotr Wójcik (Meble Wójcik). Wśród nich były te dotycząca wdrożenia w firmie polityki praktyk zawodowych oraz realizacja kampanii promocyjnej "Stolarz - zawód przyszłości".

Konferencję objął honorowym patronatem Witold Wróblewski prezydent Elbląga.

konferencja

konferencja - konferencja

konferencja

konferencja - konferencja

konferencja

konferencja - konferencja

konferencja

konferencja - konferencja