Witaj Hiszpanio!!

Witaj Hiszpanio!!

Witaj Hiszpanio!! - Witaj Hiszpanio!!
Tak będzie mogła zawołać grupa wybranych uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych już 10 stycznia 2016 roku. Dziesięciu kucharzy z klasy drugiej i trzeciej ZSZ po uczciwie przepracowanym 1-szym półroczu tego roku będzie mogła rozpocząć wyprawę swojego życia. Najbardziej wytrwałe i zmotywowane osoby, które ukończą pomyślnie: 70 godzin przygotowania językowego – hiszpańskiego, 6 godzin warsztatów z doradztwa zawodowego, 6 godzin treningu personalnego i na końcu zdadzą egzamin językowy doczekają się nagrody: 3 tygodniowego stażu zawodowego w Sewilli w Andaluzji tj. na południu Hiszpanii.
Wyjazd naszych uczniów ZSZ na staż do Hiszpanii jest możliwy dzięki współpracy szkoły ze Środowiskowym Hufcem pracy w Elblągu  i uczestniczeniu w projekcie „Inwestycja w przyszłość” realizowanym w ramach projektu Erasmus+. Już w ubiegłym roku szkolnym rozpoczęliśmy realizację tego projektu i wtedy 10-ciu kucharzy i 10-ciu cukierników spędziło 3 tygodnie w Ubedzie w Hiszpanii.
W Sewilli grupa spędzi 3 tygodnie w okresie od 10.01.2016 do 24.01.2016 odbywając staż zawodowy w renomowanych restauracjach tego miasta. Praca w zawodzie przewidziana jest na 5 dni w tygodniu po 5 godzin i ma polegać przede wszystkim na poznawaniu i sporządzaniu wyrobów kuchni hiszpańskiej, a popołudniami i w weekendy zaplanowane są wycieczki kulturoznawcze min.: całodzienny wyjazd do Malagi i zwiedzanie Oceanarium, Teatro Romano, Gibralfaro, Alcazaba; wyjazd do Baezy połączony z degustacją potraw regionalnych; pobyt na plantacji oliwek i w olejarni oraz codzienne zwiedzanie miasta Sewilli.
Udział w projekcie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny, koszty ubezpieczenie, przelotów samolotem, zakwaterowania, wyżywienia, wycieczek pokrywane są z funduszy projektu, a dodatkowo uczniowie dostaną kieszonkowe na własne wydatki (ok. 170 euro). Po zakończeniu stażu uczestnicy otrzymują: certyfikat odbycia praktyki, Indywidualny Wykaz Osiągnięć ECVET, certyfikat Europas – Mobility oraz certyfikat ukończenia kursu j. hiszpańskiego, a przy okazji zostaje im międzynarodowa legitymacja uprawniająca do 26 roku życia do zniżek w komunikacji miejskiej i obiektach muzealnych w całej Unii.