IV LO wyróżnione przez Rzecznika Praw Dziecka

IV Liceum Ogólnokształcące wyróżnione przez Rzecznika Praw Dziecka

IV Liceum Ogólnokształcące wyróżnione przez Rzecznika Praw Dziecka - IV Liceum Ogólnokształcące wyróżnione przez Rzecznika Praw Dziecka
W tym roku IV LO włączyło się do ogólnopolskich działań, związanych z obchodami Dnia Praw Dziecka. Opracowana została kampania, w której wzięło udział ponad 1000 osób! Projekt objął swoim działaniem nie tylko młodzież z IV LO, ale także uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i seniorów. Dzień Praw Dziecka stał się Tygodniem Praw Dziecka. Osią programu była akcja przeciw przemocy „Nie bij mnie, kochaj mnie”, przygotowana we współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu. Zakończyła się ona przemarszem, w którym uczestniczyli uczniowie elbląskich szkół. Ale to nie wszystko. Ostatni tydzień listopada obfitował w różnorodne wydarzenia: dwa festyny dla uczniów szkół podstawowych („Bezpieczni w sieci” dla SP nr 1 oraz „Smakoludek” dla SP nr 12), Dzień Zdrowego Śniadania, kampania „Mali – uczniowie idą do szkoły”.
    Wszystkie działania zostały docenione przez Rzecznika Praw Dziecka, pana Marka Michalaka. IV Liceum Ogólnokształcące, jako jedyne w Elblągu, znalazło się wśród 52 wyróżnionych  placówek z całej Polski.
Anna Bazylczyk, rzecznik prasowy IV Liceum Ogólnokształcącego