Konkurs aranżacji stołów bożonarodzeniowych

Konkurs aranżacji stołów bożonarodzeniowych

Konkurs aranżacji stołów bożonarodzeniowych - Konkurs aranżacji stołów bożonarodzeniowych

3 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół Gospodarczych odbył się Konkurs aranżacji stołów bożonarodzeniowych. Pomysłów na dekorację stołów nie brakowało. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i wykorzystali przeróżne dodatki by upiększyć swoje stoły: gałęzie drzew iglastych, świece, kwiaty, orzechy schowane pod kieliszkami czy serwetki w kształcie choinki. Jeśli chodzi o kolorystykę dominowała tradycyjna czerwień, biel, złoto czy zieleń. Były także nowe ciekawe połączenia – róż, brąz, czerwień.
W konkursie wystartowało 17 zespołów dwuosobowych. Nad jego przebiegiem czuwały trzy nauczycielki – Dorota Olejnik, Aleksandra Bala i Dorota Dutkiewicz.  Konkurs aranżacji stołów bożonarodzeniowych  albo wielkanocnych odbywa się  corocznie i jest doskonałą okazją, by poza gotowaniem zwrócić uwagę naszych uczniów na istotę obsługi imprez oraz przygotowania do nich. Dziś oceniane było menu na Wigilię albo na pierwszy dzień Świąt, a także nakrycie, które zostało do niego przygotowane. Kolejną rzeczą podlegająca ocenie była aranżacja, kompozycja stołu, jego kolorystyka, a także wybór odpowiedniej zastawy zgodnej z zaplanowanym menu. Liczył się każdy szczegół, sprawdzano, czy potrawy były w dobrej kolejności i czy sztućce były prawidłowo ułożone.
Uczniów oceniali ludzie z branży – elbląscy restauratorzy, a także przedstawiciele firm, które na co dzień zajmują się dekoracją. Wygrała aranżacja, w której można znaleźć orzechy, kasztany, drewno, ciężkie, srebrne sztućce i naczynia ozdobione tradycyjnymi motywami, a nawet futro. Mamy nadzieję, że konkurs ten był nie tylko okazją do pokazania umiejętności uczestników, ale także  stanie się inspiracją w przygotowaniu nadchodzących świąt.