Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w międzynarodowym towarzystwie

uczestnicy

uczestnicy - uczestnicy
Erasmus+ i eTwinning to najpopularniejsze programy edukacyjne w Unii Europejskiej. Dzięki nim szkoły z różnych krajów wymieniają się wiedzą i doświadczeniami. Przedstawiciele szkół zawodowych, które chcą wziąć udział w tych programach, spotkali się na początku listopada w Sopocie. Wśród uczestników z całej Europy znalazł się Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług z Elbląga.

W Międzynarodowym Seminarium Kontaktowym eTwinning i Erasmus+ udział wzięły szkoły z Austrii, Chorwacji, Cypru, Francji, Litwy, Niemiec, Malty, Włoch i Polski. Wśród szkół z całej Europy znalazł się również Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług (ZSIŚiU) z Elbląga.

W ciągu trzech dni uczestnicy pracowali wspólnie nad stworzeniem pierwszych projektów partnerskich w ramach eTwinning. Podczas warsztatów i spotkań przedstawiciele ZSIŚiU nawiązali współpracę z nauczycielami kształcenia zawodowego z Cypru, Austrii i Polski.
Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług podjął się współpracy z:
• Technical School Larnaca (Cypr),
• Techniki Scholi Paralimniou (Cypr),
• Höhere Technische Lehranstalt Pinkafeld (Austria),
• Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie (Polska).

Wspólnie przygotowane projekty eTwinning są początkiem współpracy w ramach partnerstwa strategicznego Erasmus +. Dzięki nim możliwa stanie się międzynarodowa wymiana uczniów szkół biorących udział w projekcie.

Magdalena Janiak, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu

uczestnicy

uczestnicy - uczestnicy

uczestnicy

uczestnicy - uczestnicy