Dyniowe szaleństwo w Zespole Szkół nr 1

dynia i dynia

dynia i dynia - dynia i dynia
30 października w Szkole Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 4 był Dniem Dyni (Pumpkin Day).

Już drugi raz uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 4 na własny sposób rozwijali staropolską tradycję dziadów. Konkursom, zabawom i „przebierankom” nie było końca. Korytarze stały się o wiele weselsze, a to dzięki dyniowym ozdobom drzwi sal szkolnych, które wzięły udział w konkursie ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski. Młodzież zmieniła swoje codzienne chabrowe mundurki na kolorowe przebrania, dzięki czemu mogła wziąć udział w różnych konkursach i szkolnym pokazie „dyniowej” mody. Uczniowie rywalizowali na najwyższym poziomie, bo i nagrody były ciekawe min. dzień bez mundurka, czy dzień bez pytania. Po takim wydarzeniu nawet szkolny dzwonek przywołujący wszystkich do rzeczywistości brzmiał jakoś radośniej.

Uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej nr 11 skorzystali z pomysłu samorządu uczniowskiego Gimnazjum nr 4 i również w tym dniu świętowali Pumpkin Day. W to ”Dyniowe święto” dzieci przebrały się w kolory charakterystyczne dla tego warzywa i udekorowały pięknymi, uśmiechniętymi dyniami drzwi do swoich klas. Ponadto zostały zorganizowane wystawki przeróżnych dyń. Dzieci dowiedziały się o wartościach odżywczych tego warzywa, sposobach przetwarzania i przechowywania oraz zapamiętały angielską nazwę dyni.

To była ciekawa inicjatywa na uatrakcyjnienie pobytu w szkole. Gratulujemy pomysłu starszym uczniom z Gimnazjum nr 4 i wyrażamy chęć udziału w innych ciekawych projektach.

Kamila Kasprzak – Gimnazjum nr 4, Mirosława Frączyk –Szkoła Podstawowa nr 11