„Otrzęsiny na wesoło” w Gimnazjum nr 4

otrzęsiny

otrzęsiny - otrzęsiny


14 października, to długo oczekiwany dzień dla pierwszoklasistów gimnazjum – dzień, w którym otrzymali certyfikat przynależności do „braci uczniowskiej” Gimnazjum nr 4 im. Zbigniewa Herberta przy Zespole Szkół nr 1 w Elblągu.

Dnia 14 października w naszej szkole odbyły się oficjalne otrzęsiny uczniów klas pierwszych. „Pierwszaki” wraz ze swoimi wychowawczyniami musiały wykazać się nie lada sprawnością, sprytem, spostrzegawczością i jeszcze wieloma innymi umiejętnościami, by sprostać wymaganiom konkurencji, jakie przygotowały im organizatorki i drugoklasiści, aby w końcu stać się pełnoprawnymi uczniami gimnazjum. Różnorodne zmagania wzbudzały salwy śmiechu, ale też wolę walki o prym pierwszeństwa.
Dużo emocji wywołały krótkie filmiki i prezentacje multimedialne ukazujące poszczególne klasy w codziennych  i niecodziennych sytuacjach. Poczucie humoru i dystans uczniów do siebie to atuty tych autopromocji.
 
Budzącą rozbawienie konkurencją było zadanie polegające na najszybszym zjedzeniu bez pomagania sobie rękoma smacznego ptysia. Uczniowie uporali się z ciasteczkiem, pochłaniając je błyskawicznie i zarazem brudząc policzki kremem, ku uciesze zgromadzonych.
Najwięcej emocji wzbudziła sztafeta uwieńczona współzawodnictwem w przeciąganiu liny. Niepokonaną okazała się klasa sportowa I f.

Rywalizacja „pierwszaków” zakończyła się wspólnym zwycięstwem klasy I d i I f, ale i tak wszyscy uczniowie zasłużyli, zdaniem oceniających ich jurorów, by dostąpić zaszczytu bycia pełnoprawnym uczniem Gimnazjum nr 4 im. Zbigniewa Herberta.

Na zakończenie wyciszeni i z powagą pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar gimnazjum. Po przyrzeczeniu zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej przez panią wicedyrektor Bożenę Sakowską, która życzyła im sukcesów i zadowolenia  z tego, co przyniesie im każdy dzień nauki w naszej szkole.

Szczególne podziękowania należą się: wychowawczyniom i uczniom klas pierwszych za przygotowanie prezentacji i zdrowe współzawodnictwo, pani wicedyrektor Bożenie Sakowskiej za przewodniczenie w jury oraz jurorom: pani Marzenie Szramowskiej,  uczniom -  Kamilowi  Kaczmarkowi i Przemysławowi Orłowskiemu. Dziękujemy również za pomoc pani Kamili Kasprzak.
Szczególne podziękowania składamy także uczniom z klasy II e i II f za wyjątkowe zaangażowanie się w tę uroczystość.                                                                                                                      

Organizatorki - Barbara Magoń, Marzena Kurach