Wakacyjne podróże

Wakacyjne podróże

Wakacyjne podróże - Wakacyjne podróże
Na zakończenie wakacji zapraszamy dzieci z opiekunami na specjalny koncert kwartetu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. 22 i 23 sierpnia w sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego młodzi melomani będą mogli posłuchać muzyki klasycznej i zetknąć się z instrumentami. Przyjdź ze swoim dzieckiem na niezwykły koncert połączony z twórczymi warsztatami i miej wpływ na jego wszechstronny rozwój!
Muzyczny pociąg, zaczarowany globus, podróż do ZOO, to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji. Podczas koncertów usłyszymy między innymi wirtuozowskie „Lato” z cyklu „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego. Zabrzmią odgłosy ptaków - kukułek, turkawek i szczygła, a także dźwięki letniej burzy. Muzycy wykonają także miniaturę z cyklu „Karnawał zwierząt” Camille Saint-Saënsa pt. „Łabędź”, która zabrzmi dzięki dostojnym dźwiękom wiolonczeli, a do melodyjnego i skocznego tańca porwie słuchaczy „Kujawiak” Henryka Wieniawskiego. Dzięki tym utworom, dzieci przekonają się, że muzyki klasycznej można słuchać w każdym wieku, bawić się przy niej, a nawet tańczyć. Słuchanie muzyki klasycznej świetnie wpływa na rozwój emocjonalny  i stymuluje prawidłowy rozwój mózgu. Dziecku łatwiej przychodzi nauka czytania, pisania, liczenia, logicznego myślenia i języków obcych.
Wstęp na koncerty jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami.
22 sierpnia 2015 r., godz. 11:00, Ratusz Staromiejski w Elblągu (Stary Rynek 25)
23 sierpnia 2015 r., godz. 11:00, Ratusz Staromiejski w Elblągu (Stary Rynek 25)
Z powodu ograniczonej liczby miejsc konieczna jest ich wcześniejsza rezerwacja: telefoniczna (55) 237 47 49 lub elektroniczna www.eok.elblag.eu. Wejściówki do odbioru w Biurze Koncertowym EOK – Ratusz Staromiejski. Biuro czynne od pn. do pt. w godz. 8:00-16:00.

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Grupa Energa
Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Toyota Knedler, EPEC