Mamy zdolną młodzież!

Mamy zdolną młodzież!Wczoraj w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2014/15. Podczas gali wręczono dyplomy oraz drobne upominki uczniom elbląskich szkół, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach, olimpiadach przedmiotowych i zawodowych na poziomie województwa, regionu i kraju. Wyróżniono również nauczycieli, przygotowujących tegorocznych laureatów.

 - Wielką satysfakcją jest dla mnie fakt, że szkoły prowadzone przez nasze miasto - podstawowe i gimnazja osiągnęły po raz kolejny bardzo dobre wyniki w testach po klasie szóstej i testach gimnazjalnych. Mam też nadzieję na wysokie wyniki egzaminów maturalnych oraz wysoką zdawalność egzaminów zawodowych. Za nami rok pracy, której efekty widać będzie dopiero po wielu latach. Pamiętajmy, że „wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli ”. Dziękując za pracę nauczycielom oraz gratulując uczniom wspaniałych osiągnięć zdobytych w wielu różnych dziedzinach jestem przekonany, że Elbląg ma przed sobą dobra przyszłość - podkreślał podczas uroczystości Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, życząc jednocześnie

W organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty wojewódzkich konkursach przedmiotowych, wzięło udział w tym roku 16 tys. uczniów. To 36% uczniów wszystkich szkół w naszym województwie. Wśród elbląskich szkół największą ilością laureatów poszczycić się mogą: II LO, Gimnazjum nr 3 oraz SP 21. Rekordzistą natomiast jest Kacper Lubiszewski, uczeń klasy trzeciej Gimnazjum nr 3, który został laureatem aż 7 konkursów przedmiotowych.