Dzień Patrona w SP nr 14

 Dzień Patrona w SP nr 14

Dzień Patrona w SP nr 14 - Dzień Patrona w SP nr 14
W środę, 3 czerwca w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu odbyły się obchody Dnia Patrona. Patronem „czternastki” od 1970 roku jest Jan Brzechwa- jeden z najbardziej znanych i bliskich dzieciom poeta słynący z wielu zabawnych wierszy, bajek oraz baśni. Dzień Patrona umożliwia przybliżenie uczniom sylwetki Brzechwy, daje możliwość radosnego obcowania z bohaterami jego wierszy i jest okazją do uczczenia osoby poety.

W pierwszej części uroczystości można było zobaczyć i usłyszeć prezentacje wokalno- taneczne i recytatorskie wierszy: „Pomidor”, „Na wyspach Bergamutach”, „Kaczka- Dziwaczka”, „Żuk”, „Wyssane z palca” przygotowane przez „zerówkę” oraz klasy pierwsze. W drugiej części spotkania odbył się  konkurs dla klas drugich i trzecich pod hasłem „W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy”, który dostarczył wielu emocji. Do rywalizacji stanęły trzyosobowe drużyny, które zmagały się z różnymi zadaniami, takimi jak rozwiązywanie krzyżówki, odpowiadanie na wybrane losowo pytania, odgadywanie tytułów wierszy oraz rozpoznawanie bohaterów twórczości Brzechwy. Ostatecznie decyzją jury pierwsze miejsce zajęli ex aequo reprezentanci klas II a i II b, drugie miejsce przypadło drużynie z klasy III b, natomiast zespół z klasy III a uplasował się na trzecim miejscu. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, słodkościami i drobnymi upominkami.

Inicjatorkami imprezy były: Beata Mazurowska i Beata Kuczuro-Waszak. Tegoroczne uroczystości z okazji Dnia Patrona przeszły już do historii. Ostateczny cel - nauka przez zabawę - z pewnością został osiągnięty, bo Brzechwa mimo upływu lat ciągle nas czymś bawi i czegoś uczy.