Akademia Dziecięca PWSZ

 Akademia Dziecięca PWSZ 30 maja br. dobiegła końca 5. Jubileuszowa edycja Akademii Dziecięcej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Podczas Dyplomatorium ponad stu żaków w obecności rodziców i zaproszonych gości otrzymało dyplomy oraz gratulacje ukończenia rocznych studiów. Do tej pory w ławach Akademii zasiadło łącznie 358 dzieci w wieku od 5-10 lat.  W murach Uczelni mali studenci wysłuchali łącznie 39 wykładów i wzięli udział w 66 warsztatach.

Od października 2014 roku dzieci w wieku 6-8 lat miały niepowtarzalną okazję rozwinąć ciekawość oraz intelektualny i twórczy potencjał. W murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu mali studenci wzięli udział w 7 wykładach i 12 warsztatach: edukacyjnych, językowych, muzyczno-ruchowych, teatralnych i plastycznych. Uczestnicy poznali odpowiedzi m.in. na pytania: Co kryje w sobie układ słoneczny? O czym mówi twój organizm? Jak powstała liczba? Dzieci uczestniczyły również w warsztatach z języka hiszpańskiego i tureckiego, stanęły oko w oko z gadami, wykonały animacje graficzne oraz przekonały się, że matematyka jest wszędzie.

Mieli ponadto niepowtarzalną okazję zagłębić się w magiczny świat fizyki, chemii oraz uczestniczyć w poszukiwaniu symetrii. Na zajęciach z informatyki studenci zaobserwowali na czym polega nowoczesne skanowanie 3D oraz poznali zasady działania robotów mobilnych. Podczas wykładów dzieciaki odbyły fascynującą podróż do świata detektywów, podczas której poznały specyfikę ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych oraz działalności laboratorium kryminalistycznego. Na zajęciach z kynoterapii natomiast poznały misję psów terapeutycznych, z którymi wspólnie się bawiły, ćwiczyły, pokonywały przeszkody, układały psie łamigłówki i oglądały psie sztuczki.

Wszystkie zajęcia prowadzone były przez wybitnych specjalistów – wykładowców Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Na pochwałę zasługują asystenci Akademii Dziecięcej – studenci Pedagogiki PWSZ w Elblągu, którzy pod opieką Pani mgr Stanisławy Szuksty z zaangażowaniem opiekowali się dziećmi i pomagali prowadzącym zajęcia.

Z uwagi, iż jest to finał jubileuszowej V edycji po części oficjalnej studenci Akademii wraz z rodzinami zaproszeni zostali do wspólnego świętowania podczas Pikniku Rodzinnego. Na specjalnie przygotowanych stoiskach dzieci mogły poprzez zabawę sprawdzić zdobytą przez cały rok wiedzę. Główne punkty przygotowane przez studentów Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ w Elblągu to: „Ale Chemia”, „Magia fizyki”,  „Muzyka jest wszędzie „, „Kynoteriapia”, „Matematyka”, „Język hiszpański”, „Balonowe pytania”. Pokonanie specjalnie dobranych konkurencji owocowało nagrodą w postacie „studenciaka”. Za zdobyte studenciaki dzieci kupowały na bazarze ciekawe upominki.